Şansı Olan TÜVASAŞ’ta İş Sahibi Olacak!

sansi olan tuvasasta is sahibi olacak
sansi olan tuvasasta is sahibi olacak

TÜVASAŞ’a alınacak 26 personel için İŞKUR’a başvuruda bulunan binlerce kişi önce noter huzurunda kuraya girecek ve sadece 78 kişi mülakata katılabilecek.


Türkiye Vagon Sanayi A.Ş’ye alınacak 26 personel için kaç kişinin başvurduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte sayının binlere ulaştığı sanılıyor. İş umuduyla başvuruda bulunan bu binlerden ne yazık ki sadece 78 kişi iş için mülakata girme şansına sahip olacak

6 AĞUSTOS’TA KURA VAR

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya TÜVASAŞ’a personel alımı için başvuruların online yapıldığını ve sürenin bugün saat 24.00’te sona ereceğini belirtti.

Kaya, başvuruların internet üzerinde yapılması nedeniyle kesin sayıyı bilemediklerini belirterek, “Başvuru süresi bittikten sonra nihai liste belirlenecek.

6 Ağustos Salı günü TÜVASAŞ Lokali’nde saat.09.30’da noter huzurunda çekiliş yapılacak. Arından isimleri çıkacak kişiler için fabrika idaresi komisyon kurarak yönetmelik hükümleri çerçevesinde şirkette kişilerin yeterlilik şartlarını değerlendirme çalışması yapacak” diye konuştu.

Bu arada, mülakata alınacak aday sayısının, işe girecek personel sayısının üç katı olacağı belirtildi. Buna göre,
6 ğustos’taki kura çekiminde 78 kişi mülakata girme hakkı kazanacak ve bunlardan 26’sı işe alınacak. (Bizimsakarya)


İlk yorum yapan olun

Yorumlar