İstanbul Caddesi Üzerinde Kurulan Tramvay Hattı Sökülüyor

Düzce Belediyesi İstanbul Caddesinin yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başladı.


65.Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün geçtiğimiz günlerde duyurduğu İstanbul Caddesinin yeniden düzenlenmesi projesi kapsamında ilk adım atıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip ile 15 Temmuz Şehitler Parkında bulunan Tramvay hangarı önünden itibaren rayların sökülme işlemi başladı. Cadde için hazırlanan yeni projede Doğu-Batı yönünde araç parkı, trafik akışı ve bisiklet yolu olarak tasarlanan çalışmalar kapsamında ilk olarak kullanım dışı kalan raylar kaldırılıyor.

Konu hakkında yapılan açıklamada cadde üzerine yapılan yatırımın ihtiyacı karşılamadığının tespit edildiği belirtilerek “İstanbul Caddesi üzerinde kurulan tramvay hattı ve ekipmanlarının kullanım dışı kalması sebebiyle, cadde üzerindeki işleyiş için hazırlanan yeni proje kapsamında Doğu-Batı yönünde bir şerit araç parkı, bir şerit araç trafik akışı ve bir şerit de bisiklet kullanıcılarını tahsis olacak şekilde yeniden düzenlenecektir. Bu kapsamda başlatılan çalışmalar ile tramvay hattı için döşenen rayların söküm işlemi hangar mevkiinden başlatılmıştır. Değerli kamuoyunun bilgilerine sunarız” denildi.

RayHaber çerez kullanmaktadır