AFRAY’da Etüt Bitti, Sıra Proje İhalesinde

afrayda etut bitti sira proje ihalesinde
afrayda etut bitti sira proje ihalesinde

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlarinden birisi olan AFRAY projesinde girişimler ve çalışmalar olumlu sonuç verdi. Başkan Zeybek ODAK’a konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “22 Ekim’de AFRAY’ın proje ihalesi yapılacak. Bu müjdeyi vatandaşlarımla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Afyonkarahisar şehir merkezinin en büyük sorunlarından birisi olan toplu taşıma ve trafik sıkışıklığını önlemek için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaadleri arasında yer alan AFRAY projesinde süren çalışmalar hızla devam ediyor.

afrayda etut bitti sira proje ihalesinde
afrayda etut bitti sira proje ihalesinde

180 GÜNDE BİTECEK

TCDD ile ortaklaşa yapılacak olan AFRAY projesinde geçtiğimiz aylarda Genel Müdürlük tarafından Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürlüğüne etüt projesinin yapılması için 680 bin TL ödenek gönderilmişti. Gönderilen bu para ile AFRAY projesinin etüt çalışmaları tamamlandığı öğrenildi. AFRAY’ın proje ihalesinin 22 Ekim’de yapılacağının bilgisini ODAK’la paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Seçim vaadim olan AFRAY’da çalışmaların ikinci aşamasına gelindi. 22 Ekim’de TCDD7 Bölge Müdürlüğünce yapılacak olan proje ihalesinin kazanacak olan firma sondaj. zemin etüdü başta olmak üzere güzergahın maliyetiyle birlikte AFRAY’ın yapım ödeneğini 180 içerisinde belirleyecek. Çıkacak olan rakam üzerinden 2020 ylında AFRAY ‘ın ihalesi TCDD 7. Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapılacak” dedi. (ODAK/Ahmet Sarlık)

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.