Ankara Metrosu’nda X-Ray Dönemi Başladı

ankara metrosunda x ray donemi
ankara metrosunda x ray donemi

Metro istasyonlarının girişlerinde iki seneyi aşkın süredir atıl halde bekleyen x-ray cihazları ve metal kapı dedektörleri dün, kısmi olarak çalışmaya başladı.Vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirtirken, görevliler tüm istasyonlardaki cihazların da kısa sürede aktif olacağını söyledi.

Hürrüyet’ten Sedat CENİKLİ’nin haberine göre; “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce 2017’nin ağustos ayında güvenlik tedbirleri kapsamında yolcuların üst ve çanta araması için metro istasyonu girişlerine 130 x-ray cihazı ve 400 metal kapı dedektörü yerleştirildi. Ancak cihazlar çalıştırılmadı ve üst aramaları, önceki yıllarda olduğu gibi güvenlik görevlilerince el dedektörleriyle yapılmaya devam etti. Bu süreçte cihazların istasyon girişlerinde atıl halde kalması vatandaşların da tepkisine neden oldu.

Aradan geçen 26 ayın sonunda, Kızılay 15 Temmuz Milli İrade istasyonundaki cihazlar dün aktif hale getirilerek uygulamaya başlandı. Ulaşım için metroyu kullanacak vatandaşlar kapı dedektörlerinden geçti. Güvenlik görevlilerinin de yardımcı olduğu vatandaşların, bavul ve çantaları ise x-ray cihazlarından geçirilerek istasyona alındı. Güvenlik görevlileri, diğer istasyonlardaki cihazların da kısa sürede çalıştırılacağının bildirildiğini söyledi.

Haberin devamını kaynağından okumak için TIKLAYINIZ

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 19

İhale İlanı : Akaryakıt Satın Alınacaktır

Kasım 19 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar