TCDD’nin Paylaşımına Acılı Anneden Tepki

tcddnin paylasimina acili anneden tepki
tcddnin paylasimina acili anneden tepki
Abone Ol  


TCDD’nin paylaşımına Çorlu’daki tren faciasında oğlunu ve eşini kaybeden acılı anne tepki gösterdi.

8 Temmuz 2018 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Sarılar köyünde meydana gelen tren faciasında 7’si çocuk olmak üzere 25 kişi hayatını kaybetmiş, 340 kişide yaralanmıştı.

Odatv’den Hüreyra Oflaz’ın haberine göre; “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) sosyal medya hesabından ülkemizde son yıllarda tren facialarının yaşandığı bir dönemde altyapının iyileştirildiğini iddia ederek, “Geride bıraktığımız 163 yılda, kara trenden yüksek hızlı trenlere, iyileştirdiğimiz altyapı çalışmalarıyla, ülkemizin kalkınma adına attığı adımlarda lokomotif rolü üstlenmenin mutluluğunu yaşıyoruz” paylaşımında bulundu.

tcdd
tcdd

TCDD’nin paylaşımına Çorlu’daki tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel sosyal medya hesabından TCDD’ye bir kez daha tepki gösterdi.

“REKLAMI BIRAKIN ÖNCE GÜVENLİ YOLLARI SAĞLAYIN”

Mısra Öz Sel kişisel Twitter hesabından, TCDD’ye şöyle seslendi: “İyileştirdiğimiz alt yapı çalışmaları” derken bile bile yalan söylemeye utanmıyor musunuz? Reklamı bırakın önce güvenli yollar sağlayın. Sağlayın ki başka insanlar ölmesin! @aihsanuygun”

ozsel
ozsel

Mısra Öz Sel diğer bir paylaşımında, tren faciasında hayatını çocukların fotoğraflarını ekleyerek şunları kaydetti:

“İyileştirdiğiniz alt yapılarınızda, Çorlu, Sarılar’da bu günahsız 7 yavru ile 18 insanımızın kanı var. Trenleriniz her gün üstlerinden geçiyor! Kurumunuzda ne bir iç soruşturma var! Ne görevden alma! Ne de güvenli hatlar var! Utanmıyor musunuz bu reklamları yapmaya?@TCDDemiryollari”

ozsel
ozsel

 

Rail Industry Show Armin sohbet

1 Comment

  1. Bu tür olaylarda tepkiler çok az, hukuk sistemi yetersiz. Toplum sessiz kaldıkça çok insanlar ölür ve iktidarlar saltanat sürmeye devam eder

Yorumlar