2019 Güncel Hızlı Tren Bilet Fiyatları

2019 Güncel Hızlı Tren Bilet Fiyatları

2019 Güncel Hızlı Tren Bilet Fiyatları

2019 Güncel Hızlı Tren Bilet Fiyatları YHT Sefer Saatleri ve Sefer Süreleri : Şehirlerarası ulaşımda hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran hızlı trenler birbirinden farklı şehirleri, yolcuları ve kültürleri birbirine bağlamaya devam ediyor. Farklı seyahat özellikleri ve vagon tipleri ile farklı şehirlerde hizmet veren yüksek hızlı trenler büyük bir özveri ile hazırlanan ve yüksek teknolojik özelliklere sahip olan trenlerdir. TCDD Taşımacılık bu alanda yapılan tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri en hızlı şekilde sistemine entegre ederek sizlere doyumsuz bir seyahat imkanı sunuyor. 07-10-2019 tarihinde YHT bilet ücretlerine yüzde 20 oranında zam yapıldı. Güncel zamlı bilet tarifesi haberimizde.

TCDD tarafından 07-10-2019 tarihinde açıklanan yeni zaman oranına göre, Ankara’dan İstanbul’a alınan hızlı tren bilet fiyatı Pendik’e kadar 71 TL’den 85.50 TL’ye çıktı. Ankara’dan İstanbul Halkalı ya da Bakırköy’e ise yine 71 lira olan fiyattan 96 TL’ye yükseldi. Ankara-Eskişehir ve Ankara-Konya hızlı tren bilet fiyatları da 31 TL’den 37.50 TL’ye yükseldi. İndirimli bilet (yüzde 15) fiyatı Ankara-Eskişehir 26.50 TL’den 32 TL’ye çıktı.

Yüksek Hızlı Tren – YHT
Yüksek Hızlı Tren – YHT
Gideceğiniz şehre otomobilden daha kısa sürede varmanızı ve daha ekonomik seyahat etmenizi sağlayan yüksek hızlı trenler vagon özellikleri ile pulman, business ve yemekli olmak üzere üçe ayrılıyor. TCDD Taşımacılık online bilet sistemi üzerinden tarifenizi seçtikten sonra hangi vagonda seyahat etmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Yemek vagonu için yolcu vagonu olmadığından dolayı burası için bilet satılmamaktadır. Bu kısımda yemek yiyebilir ve büfede yer alan yiyeceklerden satın alabilirsiniz.

Otobüs Bağlantıları
Yüksek hızlı tren YHT hatlarına bazı şehirlerden kolay ulaşım için TCDD Taşımacılık tarafından Bursa, Antalya, Karaman’dan otobüs kaldırılmaktadır. Bu şekilde anlaşma yapılmış olunup bu şehirlerden hızlı trene gitmek için en yakın gar bağlantıları mevcuttur. Bu bağlantılar:

Karaman Konya Hızlı Tren Otobüs bağlantısı
Antalya Konya Hızlı Tren Otobüs Bağlantısı
Bursa Eskişehir Hızlı Tren Otobüs Bağlantısı
Yüksek hızlı tren kullanacak kişiler aynı zamanda birbirinden farklı indirimlerden de faydalanabilmektedir. Bu indirimler %20 ile %50 oranında değişiklik gösteriyor.

Gidiş-Dönüş biletini aynı çıkış ve varış istasyonlarından alan kişiler yüksek hızlı tren biletlerini %20 indirimler alabiliyorlar.
13 ile 26 yaş arasında bulunan kişiler genç indirimine tabii olduklarından dolayı %20 indirime sahiptirler.
Milli Eğitim Bakanlığına mensup olan öğretmenler özel veya resmi okul fark etmeksizin %20 indirim hakkı kazanmaktadır. Bu indirimlere müdür ve müdür yardımcıları, üniversite ve yüksekokul akademisyenleri ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenlerde dahildir.
Türk silahlı kuvvetlerinde çalışmakta olan ve NATO’nun askeri görevli ve uzmanlarına da %20 indirim uygulanmaktadır.
12 kişilik gruplara veya 12 kişi ortak bilet alımlarında %20 indirim hakkı vardır.
60 yaş ile 65 yaş arasında olan yolcuların %20 indirim hakları vardır.
65 yaş üstü olan yolcuların %50 indirim hakları vardır.
Yerli veya yabancı basın mensuplarının da Başbakanlık Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce verilen kartlar ile %20 indirim hakkı bulunur.
TCDD personelleri ve ailelerine (eşi ve çocukları) %20 indirime tabidirler.
7-12 yaş arasında olan çocuklara %50 indirim uygulanır e 7 yaş altındaki çocuklar eğer ayrı seyahat koltuğunda seyahat etmezlerse ücret ödemezler.

Ülkemizde vatandaşların gidecekleri illere daha hızlı ulaşmaları için tasarlanmış ve faaliyete geçirilmiş olan yüksek hızlı trenleri ve bu trenlerin birtakım özelliklerini sizler için aşağıda derledik. Aklınıza takılan sorular için TCDD Taşımacılığı arayabilir veya online bilet alma sayfası üzerinden biletinizi en ekonomik fiyatlar dahilinde hemen alarak bu konforlu ve ayrıcalıklı seyahatin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

16 Temmuz 2019’dan itibaren Yüksek Hızlı Tren (YHT)
Bilecik’ten İstanbul’a her gün saat 08.09-11.49-14.44-19.09,
Bilecik’ten Konya’ya her gün saat 09.59- 15.18- 21.14,
Bilecik’ten Ankara’ya her gün saat 09.11-11.39-15.54-17.56-19.42-20.18
şeklinde hareket edecek.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar