Akçaray’ın Yeni Hattı Şehir Hastanesi’ne Ulaşacak

akcarayin yeni hatti sehir hastanesine ulasacak
akcarayin yeni hatti sehir hastanesine ulasacak

Akçaray’ın Yeni Hattı Şehir Hastanesi’ne Ulaşacak; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleştirilecek olan mecliste tramvay hattının Şehir Hastanesi’ne uzatılması ile ilgili tamamlanan projesi imar planlarına işlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısı Perşembe günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın başkanlığında gerçekleştirilecek olan mecliste tramvay hattının Şehir Hastanesi’ne uzatılması ile ilgili tamamlanan projesi imar planlarına işlenecek. Planın kabul edilmesiyle birlikte Büyükşehir bölgede kamulaştırma çalışmalarını başlatacak ve aynı zamanda KİK’te ihale sürecini başlatacak.

2 YILDA TAMAMLANACAK

Tamamlanan projede Şehir Hastanesi’ne yapılacak olan hat 3 bin 65 metre uzunluğunda olacak. Proje ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı(Kanalboyu) tamamen yenilenecek ve tramvay kapalı menfezden akan derenin üzerinden geçecek. Yaklaşık 2 yılda tamamlanması beklenen hattın projesinin imara işlenmesi ile birlikte bölgede kamulaştırmalara start verilecek ve aynı zamanda KİK’te ihale süreci başlatılacak. Hattın ihalesinin 2020 yılının başında yapılması planlanıyor. (Özgürkocaeli)

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar