Gayrettepe İstanbul Havalimanı Metrosu 2020 Yılı Sonuna Açılacak

gayrettepe istanbul havalimani metrosu yili sonuna acilacak
gayrettepe istanbul havalimani metrosu yili sonuna acilacak
Abone Ol  


İstanbul Havalimanı Metrosu Gayrettepe Hattı 2020 Yılı Sonuna Açılacak; İstanbul Havalimanı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan üçüncü pist inşaatının sürdüğünü, İstanbul Havalimanı metrolarında Gayrettepe hattını önümüzdeki yılın sonunda , Halkalı hattının da 2021 yılı sonunda devreye gireceğini ifade etti

Hürriyet Ankara bürosuna konuk olan Turhan üçüncü pistin açılışı için Haziran ayını zorluyoruz ancak, 29 Ekim’de hizmete girecek gibi görünüyor” dedi ve şöyle devam etti: “Böylece, dünyada yalnızca ABD’de uygulanan üç piste eş zamanlı iniş kabiliyetine Türkiye de kavuşmuş olacak. Bu da taksi sürelerinin kısalmasını sağlayacak. Şu anda yeni havalimanını eleştirenlerin ellerinde bir tek bu argüman kaldı. Taksi süreleri çok uzun diyorlar. Ben, her seferinde ölçüyorum. En fazla 27-28 dakikayı buluyor. Üçüncü pistle bu süre çok daha kısalacak.”

İstanbul Havalimanı metrolarında Gayrettepe hattını önümüzdeki yılın sonunda hizmete alınacağını belirten Bakan Turhan, Halkalı hattını da 2021 yılı sonunda devreye gireceğini ifade etti. hizmete alacağız. Havalimanı istikametinde günde 350 bin yolcu taşıma kapasitesine ulaşılacağını söyleyen Turhan, “Yerli ve milli elektrikli tren çalışmalarımız da tamamlanma noktasına geldi diyebilirim. Proje, Eskişehir’deki TÜLOMSAŞ fabrikamızda devam ediyor. 2020 yılı içerisinde test sürüşlerini yapacağız. İlk prototipin ardından da gelecek olan talepler doğrultusunda seri üretime geçeceğiz” dedi.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar