İstanbul Caddesi’nde Yapımı Tamamlanan Bisiklet Yolu Hizmetine Açıldı

İstanbul Caddesi’nde Yapılan Bisiklet Yolu Hizmetine Açıldı; İstanbul Caddesi’nde yapımı uzun süredir devam eden bisiklet yolunda çalışmalar bitti. Boyama işlemleri ve yol kenarında ki metal bariyerlerin kaldırılmasından ardından bisiklet yolu vatandaşların hizmetine açıldı. Bisiklet yolunu bisiklet sürücülerinden daha çok yayaların kullanması ise dikkat çekti.


Uzun süredir Düzce’nin gündemini meşgul eden bisiklet yolu, bugün kullanıma açıldı. Boyama işlemlerinin ardından metal bariyerlerin kaldırılması ile beraber açılan yolu bisiklet sürücüleri kullanmaya başladı. Öncü Haber ekipleri açılan bisiklet yolunu vatandaşlara sordu. Halk, açılan bisiklet yolundan memnun olurken bisikletçiler ise yayaların sıkça yolu kullanmasından şikayet etti.

 Vatandaşlar Bisiklet Yolunun Açılmasından Memnun

“Bariyerlerin kaldırılması çok iyi oldu” Bisiklet yolunun açılmasından memnunum. Bariyerlerin kaldırılması çok iyi oldu. Daha önce burada olan tramvayın hiçbir faydası yoktu. İnsanlarımız tramvayı kullanmıyordu. Boşu boşuna bir masraf yapıldı tramvay yapılarak. Şimdi bisiklet yolu olması daha iyi oldu. Yayalar kaldırımın dar olmasında dolayı bisiklet yolunu kullanıyorlar. Kaldırım biraz daha geniş olsa daha iyi olurdu. Ama kullanılmaması lazım. Herkes kendi yolunu kullanırsa daha iyi olur. Düzce’de çok bisiklet kullanan vatandaş var. Bisiklet yolunu biraz daha bilinçli kullanmamız lazım.

“Güzel ve geç kalınmış bir uygulama” Bugüne kadar yapılması gereken, çok geç kalınmış bir uygulama. Ama bir tek sıkıntı var burada araçlara park izni vermemesi gerekiyor. Belediye otobüsleri zorlanıyor yoldan geçerken. İnsanları indirip bindirirken sıkıntı yaşıyorlar. Engelli vatandaşlarımız otobüslerden inerken binerken zorlanıyor. Çok güzel düşünülmüş bisiklet yolu ayrı yaya yolu ayrı. Belediye Başkanı Faruk Özlü çok güzel düşünmüş buradaki araç parkını kaldırarak. Yaya olarak zorlanıyoruz. Şimdi daha iyi olacak. Geç kalınmış bir uygulama. Yayalarında bisiklet yolunu kullanması kaldırımın darlığından oluyor. Bisiklet yolu biraz geniş kaldırım biraz dar olunca vatandaşlar bisiklet yolunu kullanıyorlar ama kullanmamaları gerekiyor.

“Keşke hep kapalı kalsaydı” Yol bir açıldı bir kapandı. Daha önce tramvay vardı kaldırıldı şimdi bisiklet yolu oldu. Keşke hep kapalı kalsaydı. Bisiklet yolu yerine yolun direk kapalı kalmasını isterdim. Yol kapalıyken insanlar yolda istedikleri gibi yürüyorlardı. Çocuklarını istedikleri gibi gezdiriyorlardı şimdi her tarafta araç var.

“ Burası yürüyüş yolu değil” Bisiklet yolunun yapılmasından memnunum. Bisikletim ile bu yolu kullanıyorum ama önüme insanlar çıkıyor. İnsanların biraz daha dikkatli olmasını istiyorum. Herkes kendi yolunu kullanması gerekiyor. Önümüze insanlar atlıyor çarpınca biz suçlu oluyoruz. Burası yürüyüş yolu değil. Belediye burayı bisiklet sürücüler için yaptı.

“Yayaların kaldırımları kullanmasını istiyorum” Bisiklet yolundan memnunum. Yayaların kaldırımları kullanmasını istiyorum. Yola bir anda çıkıyorlar. Çarpmak zorunda kalıyoruz sonra olay çıkıyor. Genelde yolda koşan insanlar oluyor. Çarpınca biz suçlu oluyoruz. Yayalardan biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz.

“İnsanlar bize kızıyor” İnsanlar alışmamışlar bisiklet kullananların yoldan gitmesine. Bundan dolayı insanlar bize kızıyor. Daha demin bir kadın bize şimdide bunlar mı çıktı başımıza diye bize kızdı. Vatandaşlar yolda koşarak gidiyor. Burası koşu yolu değil bisiklet yolu. İnsanlardan bisiklet kullananlara saygı göstermesini istiyoruz.

RayHaber çerez kullanmaktadır