Kanal İstanbul Kaça Mal Olacak, İhalesi Nasıl Olacak?

kanal istanbul kaca mal olacak ihalesi nasil olacak
kanal istanbul kaca mal olacak ihalesi nasil olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum, Kanal İstanbul Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda çılgın proje Kanal İstanbul yapımı ile ilgili konuşan Kurum, projenin maliyeti ve ihale şekli ile ilgili bilgiler verdi.

Murat Kurum, Kanal İstanbul’un proje bedelinin 75 milyar lira olduğunu kaydederek, “Yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır. Kanal İstanbul çevresini kapsayan planlama çalışmaları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yürütülmektedir. Bir bölü yüz bin ölçekli çevre düzeni planlanmıştır. Boğazın iki yakasında 500 bin nüfusu aşmayacak şekilde zemin artı üç, dört katı aşmayacak şekilde yatay mimari anlayışıyla düzenlenmektedir. Devlet bütçesinden de herhangi bir bedel çıkmayacaktır.” açıklamasını yaptı.

Kanal İstanbul getirisi ve gerekliliği hakkında geçen hafta Cuma günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul Projesi ile Türkiye’nin avantajlarını kullanabileceğini kaydederek “Ülkemiz doğal bir ulaşım koridoru üz önjömçerinde kavşak noktasıdır. Bu avantajları ülkemize, milletimize kazandırmalıyız. Bunun için Kanal İstanbul diyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Kanal İstananbul Haritası

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar