Ankara Metro İstasyonlarında Güvenlik Kuyruğu

ankara metro istasyonlarinda guvenlik kuyrugu
ankara metro istasyonlarinda guvenlik kuyrugu

Ankara’da metro girişlerinde işlevsiz halde bulunun X-ray cihazları, geçtiğimiz haftadan itibaren çalışır duruma getirildi. Cihazların çalışmasıyla birlikte yolcu ve araç trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde, metrolardaki güvenlik önlemleri başkentliler için çileye dönüştü. Cihazdan geçebilmek için uzun kuyruklar oluşturan yurttaşlar, “Böyle rezalet olmaz, işimize geç kalıyoruz” diye isyan ediyor ve güvenlik kuyruklarına bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; “Ankara Valiliği’nin aldığı karar üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaray ve metro istasyonlarının girişlerinde bulunan ancak kullanılmayan x-ray ve metal kapı dedektörlerini kullanıma açtı. Çantalarını x-ray cihazına bırakmak için sıraya giren yurttaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Metronun merdivenine kadar taşan kuyrukta bekleyen yurttaşlar, duruma “Böyle rezalet olmaz, işimize geç kalıyoruz” sözleriyle isyan etti.

‘BİR ÇÖZÜM BULUN ARTIK’

Hafta boyu devam eden uygulamayla birlikte, özellikle yolcu ve araç trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde cihazdan geçmek yurttaşlar için çileye dönüştü. Cihazların başında duran güvenlik görevlileriyle tartışan bazı yurttaşlar duruma tepkilerini “Bizi niye bu kadar bekletiyorsunuz? İnsanlar perişan oluyor. Bu işe bir çözüm bulun artık” sözleriyle gösterdi.

BÜYÜKŞEHİR ÇÖZÜM ARIYOR

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro istasyonlarında yaptığı bir duyuruyla yaşanan yoğunluk için çözüm aradıklarını belirtti. Duyuruda şunlar kaydedildi:

“Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında ülkemizin bulunduğu bölgede yaşanan gelişmeler üzerine, Ankara Valiliği’nden ve emniyet birimlerinden gelen talep doğrultusunda, Büyükşehir Belediyemiz, Ankaray ve metro istasyonlarında x-ray ve metal kapı dedektörleri aracılığıyla güvenlik tedbirlerini zorunlu olarak artırmıştır. Ankara ve metro istasyonlarımızda x-ray ve metal kapı dedektörlerinin çalışır halde iken istasyon girişlerinde yaşanan yoğunluğun azaltılması, tedbirlerin sağlıklı uygulanması, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması ve güvenliğin emniyet güçlerimizce sağlanması hususunda Ankara Valiliği ile resmi yazışmalarımız devam etmektedir.”

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar