Düzce Yüksek Hızlı Tren Güzergahına Dahil Olmalı

Düzce Yüksek Hızlı Tren Güzergahına Dahil Olmalı; Ankara-İstanbul arasını 1,5 saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Düzce’den geçmesi için Ankara’da nezdinde girişimler sürüyor. MHP İl Başkanı Caboğlu, Düzce’yi de kapsayan güzergahla ilgili taslak projeyi MHP Genel Merkezi’nde parti Lideri Devlet Bahçeli ve Genel Sekreter İsmet Büyükataman’a sunarak, destek sözü aldı.


Düzenlenen, üniversite eliyle özel araştırmalar yapılan Düzce’de umutları yeşerten adımı MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu attı. Bugüne kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın sık sık kapısını çalan Düzce heyeti, somut bir destek alamazken, Ankara’da bu konuda gözlerin Düzce’ye çevrilmesi için bir süredir ekibiyle hazırlık yürüten MHP İl Başkanı Caboğlu, soluğu dün MHP Genel Merkezi’nde alarak Genel Sekreter İsmet Büyükataman’ı ziyaret etti.

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar öncülüğünde hazırlanan Hızlı Tren Projesi’ni elden hem Büyükataman’a hem de Parti Lideri Devlet Bahçeli’ye teslim eden Caboğlu, yaptığı açıklamada, “MHP Düzce İl Teşkilatı olarak Düzce’yi her alanda olumlu etkileyecek Yüksel Hızlı Tren Projesi’nin şehirmizden geçmesi için çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bu kapsamda projemizi partimizin üst yönetimine sunduk. Hem MHP Düzce İl Teşkilatı hem de Genel Merkezimiz konunun takipçisi olacak. Düzce ümidini yitirmesin…” ifadelerini kullandı. (Öncürtv.com)

RayHaber çerez kullanmaktadır