Malatya Tren Garında Sergilenen Buharlı Lokomotifler Ziyaretçi Bekliyor

malatya tren garinda sergilenen buharli lokomotifler ziyaretci bekliyor
malatya tren garinda sergilenen buharli lokomotifler ziyaretci bekliyor

Malatya Tren Garında Sergilenen Buharlı Lokomotifler Ziyaretçi Bekliyor; Uzun yıllar TCDD bünyesinde hizmet verdikten sonra emekliye ayrılan Buharlı Lokomotifler ziyaretçi bekliyor. Malatya Tren Garı alanında hazırlanan raylar üzerine alınarak müze haline dönüştürülen nostaljik trenlerin en büyük ziyaretçilerinin ise küçük çocuklar olduğu belirtiliyor. Açık Müzede Sergilenen lokomotiflerle birlikte 1 adet de yolcu vagonu yer alıyor.


TCDD tali yolu içerisinde yer alan buharlı lokomotiflerden 46000 tipi olarak adlandırılan lokomotif in ABD de üretildiği 149 ton tender ağırlığına sahip olduğu 22 metre uzunluğa sahip ve buhar basıncı ile çalıştığı belirtilerek, lokomotifin saatte 80 KM2ye kadar hız yaptığı bilgisi yer aldı.

Müze girişinde ise Atatürk’ün Malatya’ya gelişlerini içeren bilgi paneli de eklendi. Buna göre 13 Şubat 1931 tarihinde Adana-Malatya hattını kullanarak Malatya’ya geldiği, 2. gelişinin ise 14 Kasım 1937 tarihinde Sivas hattı üzerinden Malatya’ya geldiği bilgileri yer aldı. (Malatyasonsöz)


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar