Metrobüs Yolu İçin İlginç Öneri

metrobus yolu icin ilginc oneri
metrobus yolu icin ilginc oneri

İETT’nin 2020 yılı bütçe görüşmelerinin gerçekleştirildiği İBB Meclisi kasım ayı oturumlarında İYİ Parti Grup Sözcüsü ve yol güvenliği uzmanı Dr.Suat Sarı bütçeyi değerlendirdiği bir konuşma yaptı.

Konuşmasında metrobüs hattına alınacak yeni araçlar ile ilgili açıklamalar yapan Sarı, dikkat çeken bir öneride de bulundu.

Sözcü‘de yet alan habere göre;  Sarı, Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasındaki 42 kilometrelik metrobüs hattının toplu taşıma yaptığı güzergahın başka amaçla da kullanılabileceğini belirtti.

Sarı, metrobüs koridorunun pazar günleri 07.00-13.00 saatleri arasında belirli güzergahlarda kapatılarak çocukların bisiklet kullanma, aileleri ile yürüme ve spor yapma alanı olarak kullanılmasını önerdi.

Güney Amerika’da bu uygulamanın örneklerinin bulunduğuna dikkat çeken Sarı, İstanbul’da da başarılı şekilde uygulanabileceğini söyledi.

YENİ METROBÜS ARAÇLARI

Sarı, İETT’nin yeni alacağı 50 metrobüs aracı için de 20 yıldır bu işi yapan başta Güney Amerika ülkeleri olmak üzere başka otobüs üreticisi firmalarının araçlarının test edilmesini önerdi.

Sarı, 50 otobüs alımının 3-4 yıl için sorunu çözeceğini belirterek “3 yıl sonra yine aynı kaosu yaşamamak için metrobüs güzergahına metro hattı yapılması şart” dedi.

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar