Sakarya Nostaljik Tramvayı İçin Anket Yapılacak!

sakarya nostaljik tramvayi icin anket yapilacak
sakarya nostaljik tramvayi icin anket yapilacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz günlerde tanıtım toplantısı yapılan nostaljik tramvay projesi için anket yapılacağını söyledi. Belediye meclisinde konuşan Yüce, anketin vatandaşa ve esnafa sorulacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi yılın ilk meclis toplantısını Ekrem Yüce başkanlığında gerçekleştirdi.

61 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste yüce, nostaljik tarmvay başta olmak üzere , millet bahçesi ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Anket yapılacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan nostaljik tramvay için, projeyi başalacaklarını duyuran Yüce, meclis toplantısında ise vatandaşların görüşüne başvurulacağını söyledi. Yüce, anket yapılacağını söylerken, anket sonuçlarına göre bir yol haritası belirleneceğini belirtti.

Hava koşullarına takıldı

2019 yılının Aralık ayında bitmesi gereken ancak inşaat süresi uzayan Millet Bahçesi için konuşan Yüce, “Millet Bahçesi olumsuz havaya takıldı” dedi, Ocak ayı sonu olmazsa Şubat ayında Millet Bahçesinin tamamlanacağını belirtti.

Sokak aralarına asfalt atılmayacak

Sakarya halkının en büyük sorunlarından biri olan ve vatandaştan sık sık şikayet gelen asfaltsız ve bozuk yollar ile ilgili Yüce, “Sokak aralarına artık asfalt atılmayacak. Asfalt yerine renkli doğal beton yapilacak. Ana caddeler yine asfaalt olacak. Yerli, ekonomik ve hijyenik olması, maliyetin düşük olması nedeniyle asfalt yerine beton tercih edilecek” ifadelerini kullandı.

Her cuma dağıtılacak

Geçtiğimiz günlerde dağıtımına başlanan Belpaş Süt54’ün aralıklarla dağıtımına deva edeceğini belirten Yüce, Sebil süt verileceğini, “Her cuma bir tank süt vatandaşa dağıtılacak.Bir tank 500 TL maliyeti var. 365 güne çıkartmak istiyoruz. hayirseverlerden yardım alırsak hergüne çıkartmak istiyoruz” şeklinde konuştu. (Medyabar)

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar