YHT Yolcuları Bilet Sorununa Çözüm Bekleniyor

yht yolculari bilet sorununa cozum bekleniyor
yht yolculari bilet sorununa cozum bekleniyor

Hızlı tren ile seyahat etmek isteyen yolcular, günler öncesinden bilet satın almak istese bile yer bulamıyor. Bilet isteyen vatandaşlar hızlı tren gibi hızlı hareket etmek zorunda! Yavaş hareket eden ne yazık ki bilet alamıyor. Çaresiz yolcular bilet sisteminin yenilenmesi ve zammın geri alınmasını istiyor.


Ankara-İstanbul arası ulaşımı 4 saat 15 dakika, İstanbul-Eskişehir arası ulaşımı ise yaklaşık 3 saate düşüren Yüksek Hızlı Tren vatandaşlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Ancak hızlı tren ile seyahat etmek isteyen yolcular, günler öncesinden bilet satın almak istese bile yer bulamıyor. Bir gün önce bilet alabilmek ise neredeyse imkansız. Yeni yıl ile birlikte bilet fiyatlarına zam gelen Yüksek Hızlı Trenin ulaşım kolaylığı ve konforunun yanında fiyatları ile bilet satın alma zorluğu sebebiyle vatandaş şikayetçi.

NEZİHE ÖNDER

Hızlı tren kullanıyorum. Biletleri gişeden alıyorum. Maalesef kolaylıkla bulamıyorum. Seyahat tarihinden 2 hafta öncesinde bile bulamıyoruz. Lütfen seferler sıklaştırılsın. Biraz da ucuzlatılsın. Fiyatları yüksek. Yılbaşından sonra neler oldu biliyorsunuz. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz.

TUNAY ÖNDER

Hızlı tren kullanıyorum. Yurtdışında yaşayan Türkler de var. Ben internetten almak istiyorum. Çok zor. Bence web sitesinin kesinlikle yenilenmesi lazım. Bilet hiç bulamıyorum. İki hafta önce girsem bile. Dün mesela Ankara’dan buraya gelmek istedik, hiç bilet yoktu. Otobüse kaldık. En fazla iki hafta evvel bakıyorum ve o bile yetmiyor. Almanya’daki fiyatlarla kıyasladığım için çok güzel buluyorum fiyatları ama burada yaşayan insanlar için pahalı. Daha ucuz olursa daha güzel olur.

İBRAHİM KOÇ

Hızlı tren kullanıyoruz. Bileti gişeden alıyoruz. Bileti kolaylıkla bulamıyoruz. Şimdi İstanbul’a gideceğiz. Bir hafta önce geldik, biletler açılmamıştı. Şimdi geldik bilmiyorum bulabilecek miyiz. Genelde sıkıntı çekiyoruz. Buna bir çözüm bulmaları lazım. Çünkü her defasında geldik mi yer kalmadı diyorlar. Ben Avrupa’dan geldiğim için fiyatları uygun buluyorum, normal yani. Fatma Yıldız Biletleri internet üzerinden alıyorum ve kolayca bulabiliyorum. Daha dün baktım, bugün için alabildim. Memnunum, hiçbir sıkıntı yok. Fiyatlarda genç ve tam arasında fark olması lazım. Ama aynı oldu. Bu konuda sıkıntı var ama yine de geldik.

TUĞÇE KAŞIKÇIOĞLU

Bileti buluyorum ama sık takip ettiğim için bulabiliyorum. Ben çok rutin kullandığım için ben 10 gün öncesinden alıyorum. Ama bazen son dakika bir program çıktığında gün içinde sürekli bakıyorum. Son dakika bir trene gara daha erken gittim mesela, o zaman gişedekiler sağ olsun yardımcı oluyor. Çünkü son dakikada boşalmalar olabiliyor. Fiyatlar son dönemde arttı ama yine de otobüs fiyatlarına göre uygun.

HAMZA ÇALIŞ

Biletimi internet üzerinden alıyorum. Kolaylıkla bulamıyoruz. En az 10 gün önceden almam lazım. 14 günde bir biletler çıkıyor zaten. Mesela yarın seyahat edeceksem bir gün öncesinde bilet bulma olasılığım yüzde 90 olmuyor. Fiyatlarda sözde indirime gidiyorlar ama maalesef göremiyoruz. Öğrenci yüzde 20 indirimliydi. Onu da düşürdüler. İndirimin yükselmesi lazım. Yüzde 20’ydi, bu sene yüzde 15 yaptılar.

Kaynak : Hilal Köver / Anadolu GazetesiDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar