Bursa İçin 15 Günlük Hava Durumu

bursa icin gunluk hava durumu
bursa icin gunluk hava durumu

Bursa, gerek konumu gerekse tarihi ile Türkiye sınırları içerisinde en önemli şehirlerden bir tanesi. Nitekim metropol bölgelerden biri olması da, iç şehirlere nazaran onu ön plana çıkarmakta. Sonuçta Bursa’nın sahip olduğu bu ayrıcalıklar, taşıdığı olumlu hava şartlarından da nemalanıyor. Bursa’nın hava durumu incelendiği zaman; keskin bir soğukluk göze çarpmıyor. Dolayısıyla Bursa hava durumu 15 günlük raporları, genellikle yer yer yükselen sıcaklıkları göstermekte.


Bursa’yı ve yakın civarını detaylı bir şekilde analiz eden sayfa, rüzgar yönüne, şiddetine de değinmiştir. Nitekim Bursa hava durumu incelendiği zaman; sayfada devamlı güncellenen verilerle doğru bilgiyi saptamak mümkündür. Elbette bu durum Bursa’da ve yakınlarında yaşayan insanlar için elzem bir koşul sağlıyor.

Öte yandan bursa hava durumu içeriğine dair daha net ve teferruatlı bilgilere de ulaşmak mümkün. Sayfada alakalı şehrin saatlik hava durumu ve 20 günlük gösterimleri de mevcut. Böylece yapılan çalışmalar ve meteorolojiden gelen bilgiler; aktif olarak sitede işlenmektedir. Sayfanın arayüzü irdelendiği zaman; rüzgar yönü, görüş uzaklığı, nem ve bulut yoğunluğu gibi bilgiler de görülüyor. Sonuçta havanın yalnızca genel durumuna değil, içerdiği koşullara da hakim olmak böylece mümkün.

Bursa hava durumu yağış olasılığı, gündüz ve gece farkı bakımından büyük rakamlar göstermiyor. Elbette siteden elde edilen verilere göre; ilçe ilçe değişiklikleri de saptamak mümkün. Fakat genel olarak Bursa ve civarı için, keskin farklılıklar yok.

Havadurumu15gunluk.org kullanıcı ve ziyaretçilerine genel anlamda iyi bir arayüz sağlamakta. Nitekim Bursa hava durumunun da görüldüğü üzere bu arayüz sitede ince işlenmekte. Ayrıca sitenin üst başlıklarındaki büyük şehir tahminleri ve kar kalınlığı da aydınlatıcı olabiliyor. Çünkü kış aylarının yurdun her yerinde farklı şekilde görüldüğü varsayılırsa, bu platform oldukça kullanışlı.

Platformda uygun başlık altında Bursa incelendiği zaman; şubat ayı için büyük bir soğuk beklenmiyor. Bunu hem devamlı güncellenen yapıdan hem de yağış olasıklarından anlamak mümkün. Aynı zamanda sol şeritte bulunan bulut yoğunluğu ve nem dolayısıyla da bir tahmin yürütülebilir. Böylece bursa hava durumuna dair yapılan en detaylı çalışma, site arayüzünde itinayla gösteriliyor.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar