ASELSAN’ın Hassas Optik Fabrikasında Üretim İki Katına Çıktı

Korona virüs (COVID-19) salgınının küresel çapta yarattığı tüm olumsuzluk ve belirsizliklere rağmen ASELSAN, üretim ve tedarik zincirinde aksaklıklara yer vermeden faaliyetlerine tedbirler çerçevesinde devam ediyor. ASELSAN’ın Sivas’taki ‘hassa optik’ fabrikasında üretim bu süreçte gerekli tedbirler alınarak iki katına çıkarıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri personelleri tarafından kullanılan piyade tüfeklerinin nişangahları bu fabrikada üretiliyor.


ASELSAN COVID-19 pandemisi süresince Defence News Top 100 şirketleri içindeki halka açık şirketler sıralamasında piyasa değeri bu süreçte en az etkilenen ilk 4 şirketten biri oldu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir konuyla ilgili olarak:

“Kritik teknolojilere yaptığımız yatırımlarla optik lens, prizma ve hassas mekanik parçaların Aselsan’ın Sivas’taki Hassas Optik fabrikasında üretimine hız verdik. Mart ve nisanda yavaşlamak yerine, Covid-19 tedbirlerini alarak üretimi iki katına çıkardık. Sivas’ta üretilen Gündüz Görüş Piyade Dürbünleri, Gece Görüş Eklentileri ve Keskin Nişancı dürbünleri güvenlik güçlerimizin hizmetinde.” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: DefenceTurk

RayHaber çerez kullanmaktadır