Batman’a Raybüs Müjdesi

Son 2 yıldır Batman-Diyarbakır demiryolunda aktif halde kullanılan, güvenli ve ucuz demiryolu hattının raylı sisteme dönüştürülmesi için Batmansonsöz gazetesinin yürüttüğü kampanyalar olumlu sonuç vermeye başladı.

2 YILDIR ANKETLER YAPILIP, İMZALAR TOPLANIYORDU


Batman-Diyarbakır tren hattının raylı sisteme dönüştürülerek, hızlı ve güvenli ulaşım hizmeti sağlanması, Diyarbakır-Batman arası memur, öğrenci ve hasta vatandaşların ulaşımının rahatlatılması amacıyla 2 yıldır Batmansonsöz gazetesinin yürüttüğü kampanyalardan olumlu sonuçlar alınmaya başlandı. Kampanya kapsamında yapılan haberler, anketler ve toplanan 20 bine yakın imza ile raybüs talebini Batman Gündemine oturmuştu. Yetkili ve ilgililerin de gündemine giren raybüs konusunda olumlu gelişmeler yaşanmaya başlandı.

RAYBÜS, ARTIK BAKANLARIN GÜNDEMİNDE

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, raybüs talebimizi Batman ziyareti sırasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaislamoğlu’na ileterek destek istedi.

BAKAN SÖZ VERDİ

Özdemir, raybüs ulaşımı ile Batman-Diyarbakır hattında rahatlama yaşanacağı, karayolunda kazaların azalacağı, Batman ve Diyarbakır Halkında olumlu karşılık bulacağını belirtti. Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve AK Parti İl Başkanı Akif Gür’le bir araya gelen Bakan Karaislamoğlu, raybüs hattına yönelik çalışmaların yürütüleceğine dair söz verdi.

VEKİL ÖZDEMİR, MÜJDEYİ BÖYLE DUYURDU

AK Parti Milletvekili Ziver Özdemir, “Batman’da ağırladığımız Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’dan Raybüs için söz aldık. Batman’ımıza hayırlı olsun”

Kaynak: Batmansonsöz

RayHaber çerez kullanmaktadır