ENKA İnşaat, Bahamalar’da Nassau Kruvaziyer Limanı’nın İnşaat İşlerine Başladı

enka insaat bahamalarda insaat islerine basladi
enka insaat bahamalarda insaat islerine basladi

ENKA, Bahamalar’da yapılcak olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nın geliştirilmesi projesinin inşaat işleri için çalışmalarına başladı.


Geçtiğimiz yıl Şubat ayında 25 yıl süreyle limanın işletilmesi için anlaşma imzalayan Nassau Cruise Port Ltd. konsorsiyumunda bir de Türk firma yer alıyor. Global Yatırım Holding (GLYHO) iştiraki Global Ports Holding (GPH) %49 – Bahamian Investment Fund (BIF) %49 ve Yes Foundation % 2 pay ile ortaklıkta yer alıyor. Mayıs ayında GLYHO’nun yaptığı açıklamada, söz konusu proje için kullanılmak üzere gerçekleştirilen tahvil ihracı sonuncunda 130 milyon dolarlık kaynak yaratıldığı açıklanmıştı.

Üç aşamada gerçekleşmesi planlanan projenin şu anda ilk aşaması olan yıkım işleri devam ediyor. Yıkım işlerinin devamında, ikinci aşama olan deniz inşaat işlerinin Ağustos ayı itibariyle başlaması hedefleniyor.Bu kapsamda yapılacak rıhtım, marina ve mevcut durumun iyileştirilmesi işleri ile limanın kapasitesi gelecek olan Cruise gemilerinin boyutu ve sayısı için artırılmış olacak.

Mart 2020 itibariyle başlayan projenin deniz tarafı inşaat işlerinin 2021 sonbaharında, üçüncü aşama olan kara tarafı işlerini içeren terminal binası, yemek, müze, alışveriş ve eğlence alanlarının ise Nisan 2022’de tamamlanması hedefleniyor.

ENKA’nın sahada yıkım ve hazırlık işlerine başladığı ve Ağustos/Eylül itibariyle de deniz inşaat işlerine başlayacağı biliniyor. Projenin toplam değerinin yaklaşık 250 Milyon $ olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Enrturkiye


1 Comment

  1. İnşaat demir ustasıyım makina etriye ustasıyım myk kartım bulunmakta yurt dışı işlerinizde çalışmak isterim 0 536 4848 91

Yorumlar