İspanyol CAF Firması 40 MEUR Tutarında Bakım Anlaşması İmzaladı

İspanyol demiryolu araç üreticisi 40 milyon Euro değerindeki bakım sözleşmelerini kazandı. TCDD tarafından yüksek hızlı trenlerde tercih edilen İspanyol firma, tramvay araçlarıdan yüksek hızlı tren araçlarına kadar çeşitli araçları üretmekte ve bakımı yapmakta. CAF firmasının tramvay araçları İstanbul ve Antalya tramvaylarında kullanılıyor.


CAF firması İtalya, Brezilya, Kolombia ve İspanya’daki çeşitli bakım işleriyle, bakım alanında aktif olarak çalışan bir firma olduğunu gösterdi. İşte firmanın bakım anlaşmaları:

İtalya da 17 Tramvayın Bakımı

Palermo, Sicilya şehrinde ulaşımı yöneten kamu kuruluşu – Amat S. p. A. – şehrin dört tramvay hattında faaliyet gösteren 17 tramvayını bakımı için CAF Italia’yı seçti. Sözleşmenin süresi dört yıl olup, söz konusu filo, 2015’ten beri Sicilya’nın başkentinde yolcu taşıyor. CAF, Amat’ın Roccella ve Leonardo’daki atölyelerinde bakım çalışmalarını gerçekleştirecek.

Brezilya’da 8 Banliyö Treninin Bakımı

Brezilya’da CAF, dört yıllık bir süre için de sekiz banliyö trenini korumak için bir sözleşme kazandı. Sözleşme, São Paulo’daki Companhia Paulista de Trens Metropolitanos (CPTM) ile.  Şu anda São Paulo metropolitan ağının 10. hattında faaliyet gösteriyorlar. CAF Brezilya, São Paulo’nun batısında yer alan Lapa’daki CPTM tesislerinde bakım çalışmaları yapacak. CAF, CPTM ile bir dizi bakım sözleşmesine sahiptir.

Kolombiya’da 35 Trenin BakımıCAF, son yıllarda MEDELLÍN metrosuna teslim edilen 35 trenin bakım işin kazandı. Bu Sözleşme 2 yıllık bir çalışma süresine sahiptir ve bu metro trenlerinin devreye alınmasından bu yana hali-hazırda yürürlükte olan faaliyetlerin devamı olacak.

İspanya’da Malaga Tramvay Bakımı

CAF ayrıca Metro De Málaga ile bir anlaşma imzaladı. Bu, hali-hazırda yürürlükte olan bakım sözleşmesini beş yıl daha uzattı. CAF, 3 tramvaylar hattından oluşan URBOS 14 filosunu sürdürecek. CAF, bu operatöre ilk tramvayları teslim ettiğinde 2010 yılında Metro De Málaga ile çalışmaya başlamıştı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar