Jandarma’ya Ait Bir S-70 Helikopteri Bingöl’de Zorunlu İniş Yaptı

8 Temmuz 2020 tarihinde Bingöl’de Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 tipi genel maksat helikopteri meydana gelen teknik arıza nedeniyle acil iniş yaptı.


Sosyal medyada yayılan görüntülere bakıldığında helikopterin pallerinin parçalandığı ancak helikopterin gövde bütünlüğünü koruyarak ormanlık ve sarp alana inişi başarıyla gerçekleştirildiği görülüyor.

Konuya ilişkin ilk resmi açıklama Bingöl Valiliği tarafınca resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimizin Genç ilçesi Akpınar köyü mülki sınırları içerisinde 08 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında, İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda görevli timleri aldıktan sonra dönen Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığına ait genel maksat helikopterinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle ormanlık ve sarp alana zorunlu iniş yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Valilik, helikopterde bulunan 7’si personel ve 3’ü mürettebat olmak üzere toplam 10 personelde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediğini belirtti.

Kaza üzerine Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı 5 Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin bölgeye intikal ettiği bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: DefanceTurk

RayHaber çerez kullanmaktadır