SASTOP Heyeti Ada Treni Seferlerinin Ne Zaman Başlayacağını Sordu

sastop heyeti ada treni seferlerinin ne zaman baslayacagini sordu
sastop heyeti ada treni seferlerinin ne zaman baslayacagini sordu

Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu pandemiden dolayı yolcu kotası kaldırılıp araç içi yolcu sayısı kadar yolcu taşınırken, Hızlı Tren de seferlerine devam ettiği ama  Ada Treninin neden aynı muameleyi görmediğini, hizmet dışı bırakıldığını ve mağduriyetinin giderilmesi için Ada Treninin ne zaman yeniden seferlerine başlayacağını Gar müdürü Karaman’a sordular. SASTOP bu konunun çözüme kavuşması için milletvekillerinin göreve davet etti.

SASTOP ( Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) adına, Ada Treni Komisyon Heyeti SASTOP Moderatör Eş Başkanı, TURABDER (Avrupa Birliği Derneği Sakarya Şube Başkanı) Avukat Önder Döker, TKGD (Toplumsal Dayanışma Ve Kadın Gelişim Derneği) Başkanı Hülya Lüleci ve Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar, TCDD Adapazarı Gar Müdürü Kadir Karaman’ı makamında ziyaret ederek istişarede bulundular.

Kendisine pandemi sürecinin yeni safhasında toplu taşım araçlarında pandemiden dolayı yolcu kotası kaldırılıp araç içi yolcu sayısı kadar yolcu taşınırken, Hızlı Tren de seferlerine devam ettiği ama  Ada Treninin neden aynı muameleyi görmediğini, hizmet dışı bırakıldığını ve mağduriyetinin giderilmesi için Ada Treninin ne zaman yeniden seferlerine başlayacağını sordular.

Adapazarı Gar Müdürü Kadir Karaman cevaben şunları söyledi. ‘Bu konuda halkın mağduriyetinin farkındayım ancak biz TCDD Genel Müdürlüğünden gelecek talimata göre hareket etmekteyiz. Ülkemizde halen Hızlı Tren hariç diğer trenler çalışmıyor. Biz de Adapazarı Gar Müdürlüğü olarak bize gelecek haberi bekliyoruz” dedi.

SASTOP adına Moderatör Eş Başkanı Avukat Önder Döker, Adapazarı Gar Müdürüne  yetkili üst mercilere iletmeniz adına size dilekçe veriyoruz dedi. Dilekçeyi ve ekte yer alan mevcut soruna açıklık getiren detaylı raporu da takdim etti.

Yapılan açıklama şu şekilde;

‘SASTOP olarak mağdur edilen halkımız adına onların sesi olup buradan siz güzide basınımız aracılığı ile sesimizi duyurmak istiyoruz. Minibüsler, Otobüsler, Uçaklar, Hızlı Tren vb çalışıyor. Ucuz ve sağlıklı ulaşım neden sağlanmıyor? Ulaştırma Bakanlığı, TCDD ve Ulaşım Şirketi neden bu mağduriyete sessiz kalmakta? Bu sorunun giderilmesi için konuya el atması gereken bütün yetkili kurum ve kişilere sesleniyoruz. Bu soruna ivedilikle çözüm bulup halkın mağduriyetinin acilen giderilmesi için Sakarya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, TCDD Genel Müdürlüğünü ve tüm Sakarya Milletvekillerini göreve davet ediyoruz!’ (Medyabar)

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar