Atkins Firması İngiltere Katener Sistemini Yeniden Şekillendirecek

network rail
network rail

İntere Birleşik Krallığı demiryolu firması Network Rail, gelecekteki elektrifikasyon projelerinin maliyetini azaltmak amacıyla yeni havai elektrifikasyon (OHL) tasarım kurallarının geliştirilmesi için mühendislik firması Atkins’e ile sözleşme imzaladı.


Bir SNC-Lavalin şirketi olan Atkins, havai katener hattı ile kullanılan pantograflar ile tren hızları ve temas teli yükselişi arasındaki ilişkiyi analiz etmek için dijital görüntü korelasyonu (DIC) teknolojisini kullanacak. DIC, fotoğrafların hızlı bir şekilde çekildiği ve hareketli bir havai kablo gibi deforme edici bir katının hareketini izlemek ve kaydetmek için kullanılan bir ölçüm tekniği.

Ölçümler ve veri toplama, canlı bir demiryolu ortamında temassız ölçümlerde uzmanlaşmış ve yapısal sapmaları 0.05 mm’lik bir doğrulukla ölçebilen Atkins DIC ekibi tarafından gerçekleştirilecektir. Atkins daha sonra gelecekteki şemalarda daha küçük yükselmelerin kullanılmasını sağlamak için kurallar geliştirecektir.

Yeni kurallar, gerekli kablo yükseltmesinde önemli bir azalmaya izin vermeyi amaçlamaktadır ve NR tarafından gelecekteki elektrifikasyon projelerinde, köprü rekonstrüksiyonu ve parça düşürme gibi pahalı altyapı değişikliklerine olan ihtiyacı azaltmak veya potansiyel olarak ortadan kaldırmak için kullanılacak.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar