Ermenistan, Azerbaycan’a Ait Tankların Vurulduğu Görüntüleri Paylaştı

Ermenistan, Azerbaycan’a Ait Tankların Vurulduğu Görüntüleri Paylaştı
Ermenistan, Azerbaycan’a Ait Tankların Vurulduğu Görüntüleri Paylaştı

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.


Ermenistan Savunma Bakanlığı geçtiğimiz saatlerde Azerbaycan Ordusuna ait tank ve zırhlı araçları hedef aldığını gösteren iki yeni video yayınladı. Videoların güncelliği tam olarak bilinmiyor ancak Azerbaycan sabah saatlerinde yaptığı açıklamada tank kayıplarını yalanladı.

Videolarda yer alan araçlar Azerbaycan Ordusunun kullandığı araçlar ile uyuşuyor.

Videodaki görüntülerde ilk önce bir BTR veya BMP serisi bir Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) daha sonra T-72 tankı vuruluyor. Vurulan tankın cephaneliğinin alev aldığı görülüyor.

Bu videoda ise açık arazide hareket eden 3 T-72 tankından ikisinin vurulduğu görülüyor. Görüntüler kesildiği için çok fazla detay tahmin edilemiyor ancak görüntüdeki tanklar Azerbaycan’ın envanterindeki tanklar ile uyuşuyor.

Yayınlanan üçüncü videoda arka arkaya iki T-72 tankının vurulduğu görülüyor. İlk tankın vurulmasından sonra diğer tanklardaki personeller saldırının geldiği hasmı bulmaya çalışıyor ancak saldırıyı yapan unsuru tespit edemiyorlar.

Görüntülerde toplam 4 tank ve 1 ZMA’nın vurulduğu görülüyor. Azerbaycan ise henüz kayıpları kabul etmedi. Görüntülerin çekildiği zaman ve doğruluğu da bu nedenle tartışmalı durumda.

Ayrıca Ermenistan Savunma Bakanlığı, 10 bin gönüllü askerin askerlik için başvurduğunu açıkladı.

Kaynak: DefanceTurksohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar