İlk İzlenim: Zorlu Geniş Tekerlekli Elektrikli Bisiklet ile Güçlü Bir Sürüş ’Fat Electric Bike’

“Ben bir yalancıyım! Bu elektrik, ben gerçekten bir sahtekarım!”. Bu sözler kafamın üzerinden gidin. Çığlık atmak istiyorum. Ama ben her zaman gülümserim.

Haziran ayı başlarında bir Salı öğleden sonra. Elektrikli bisikleti geniş meydan okuyan lastiklerle test etmek için GearJunkie karargahının yakınında dar bir şehir Pisti kullanıyorum . Türünün ilk ticari olarak temin edilebilen bisiklet olarak ilan edilir.

Defiant Bicycles company, geniş lastiklere sahip bisikletlerin doğduğu bir devlet olan Minnesota’da bulunuyor (eğer güçlü bir şekilde yayılmazsa). Defiant, bisikletini yeni ve güçlü bir yere götürür ve ayrıca bir motor ekler.
Pedallı bisiklet bir canavardır. Yaklaşık 50 kilo ağırlığında ve 3.300 dolara mal oluyor. Şirket, herhangi bir arazide pedal çevirmek için 500 Watt’lık bir motor ve beş yardım modu kullanıyor.

Saatte 20 mil hızla pedal çevirebilirsiniz. Maksimum pedal çevirerek, yedinci cennet gibi hissettim. Bu bisikletle ilgili izlenimlerimin ilk incelemesini okumaya devam edin.

Geniş tekerlekli E-bisiklet: ilk tur

Bir e-bisiklet üzerindeki ilk deneyim etkileyici olabilir. Kısmen dirtbike ve kısmen bisiklet, elektrikli bisiklet (e-fat) çok hızlı gider ve çok kolay yapar.

0 ila 20 mil arasında, rahat ve dik bir duruşla, hatta terlemeden bisiklet sürdüm. Bu arada, rotadaki hemen hemen tüm bisikletçileri bir bakışla geçtim. Bu biraz fazla acımasız görünüyordu.

Hızlandırıcı yok. Defiant e-fat bisiklet destekli bir pedal motoru üzerinde çalışır. Motor, arka tekerleği ve pedal çevirmeyi besler.

Pil çerçeveye takılır ve güvenli bir şekilde takılır.

Gösterge tablosundaki kayan bir ekran hız, elektrik kesintisi (watt cinsinden) ve pil ömrünü gösterir. Çerçeveye bağlı büyük bir pil, motor kablolarıyla arka tekerleğe bağlanır.

En yüksek ayarda, pil bizim için yaklaşık 25 mil, birkaç tur sürer. En düşük konumda, bisiklet hala hızlıdır ve 50 ila 60 mil arasında çalışır. Ekran, watt cinsinden gerçek zamanlı elektrik kesintisini gösterir ve pil bittiğinde sizi uyarır.

Geniş tekerlekli elektrikli bisikletin gözden geçirilmesi (E-Fat)

GearJunkie bir hafta boyunca geniş lastiklere sahip bir Bisiklete sahipti ve o zamanlar yokuş yukarı yollarda ve tek bir pistte testler yaparak test ettik.

İlk test etrafta dolaşmaktı. Bir e-bisiklet, birçok insan için bir aracın yerini alabilir. Böyle bir bisikletle 10 mil veya daha fazla yapmak kolaydır ve işe ya da okula yükleyebilir ve asla terlemezsiniz.

Defiant, bu bisikleti evden belirli yerlere rahatça hareket etmenin bir aracı olarak pazarlıyor. Tabii ki, bu kentsel bir ortamda olan herkes için heyecan verici – kentsel bir ağ için geniş lastiklere veya bu tür bisikletlere gerek yok. Bununla birlikte, Defiant ve diğer markalar zaten yol kullanımı için hazır elektrikli bisikletler satıyorlar.

Ancak, her yıl karın rotanızın bir parçası olduğu kuzeyde bir yerde yaşıyorsanız, geniş lastiklere sahip bir bisiklet düşünün. Minnesota’daki birçok insan kış boyunca her gün geniş tekerleklere sahip bir bisikletle hareket ediyor. Kentsel sürüş için bir artı noktası: ancak Defiant engelleme bir meydan okuma oldu. Tekerlekler ve şasi çok büyük ve u-model kilidimi kullanamadım (bunun yerine bir Abus katlama kilidi seçtim.

İç otoparka kolay erişimim olsaydı ve merdivenlerden yukarı ve aşağı ulaşım gerektirmeseydim, bu bisikletle işe gitmeye meyilli olurdum. Taşımak ve içeri girmek için çok ağır.

Kaldırımda geniş tekerlekler ile bisiklet benim izlenim

Geniş lastiklere sahip bisikletler tüm yüzeylerde pedal çevirebilir, ancak özellikle kaldırımda yavaştırlar. Bunun yerine, bir motorla, geniş lastiklere sahip bir bisiklet eğlenceli ve hızlıdır. Yolda lastik hissediyorsunuz-büyük lastikler asfaltın üzerine yapışıyor ve virajları hızlı ve eğlenceli hale getiriyor.

Bisiklet saatte 20 mil sınırına ulaşmak için hızlıydı. Defiant, sisteme bir regülatör ekler, bu nedenle maksimum motor limiti 20 mph’dir. Aksi takdirde, bisiklet kategoriyi değiştirecek ve farklı bir lisans gerektirecektir.

Bununla birlikte, 20 mil hızla bisiklet daha da hızlı gitmek istiyor. Özellikle, dişli oranı çok yüksek bir kadanlara en yüksek vitese taşındı. Bisikleti en düşük vitese ayarlamak ve salyangozun hızında hareket etmek için pedalları çılgınca itmek gibi bir şey. Bu nedenle, optimum pedal çevirme ile maksimum hızda süremedim.

Tek bir pistte geniş tekerlekli e-Fat Bisikletli elektrikli bisiklet

Bisikleti Minneapolis şehir merkezine yakın tek bir pistte test ettim. Özetle, herkesi aştım, maksimum yokuş aşağı bisiklet sürdüm ve saatte ortalama 10 mil yokuş yukarı tırmandım. Bir tane yapmak için üç tur yaptım.
Bisikletin ağırlığı, 50 kilo ile dar arazide yönetmeyi zorlaştırıyor. Arka tekerleğin gücüne rağmen, ağırlığı tepelerde, banklarda ve özellikle dar teknik virajlarda hantaldır.

Tek parça geleneksel dağ bisikletleri için tasarlanmıştır. Dönüşler, atlamalar ve Diğer özelliklerin tümü belirli hızlarda sağlanır. E-fat elektrikli bisiklet ile çok daha hızlı gittim ve bu da hızın çok daha sık artmasına ve yavaşlamasına neden oldu. Bu kötü bir şey değil, sadece bu bisikleti kullanmak için en iyi mod gibi görünmüyordu.

Bununla birlikte, bisiklet bir patlama oldu. Bu, tek bir pistte yarışırken sizi tam bir kahraman rolüne sokar. Ve motora rağmen, daha hızlı bir tempoda da olsa, bu bisikletle antrenman yapmak da mümkündür.

Bisikletin bileşenleri

  • Frenler: SRAM DB# hidrolik, 180mm ön ve arka rotorlar
  • Krank: aynakol SRAM GX-1000 100mm Fatbike
  • Alt parantez: SRAM gxp 100mm
  • Arka attırıcı: SRAM X7, tip 2, orta kafes
  • Ön hub: disk hub formülü, 135mm
  • Jantlar: Alex Blizzerk 80mm alüminyum
  • Lastikler: Innova Pro lv 26

İzlenimler: Defiant geniş tekerlekler ile elektrikli bisiklet

Kurucu Kevin Spreng bize yardımlı bir pedal çevirme hissini tanımlamanın hiçbir yolu olmadığını açıkladı. Hala bir tane sürmek zorunda kaldım ve aklım açıkken, bir Paskalya kadar mutlu bir şekilde bisiklet sürdüm.
Defiant elektrikli bisikletini, özellikle pistlerde terlemeden biraz eğlenmek isteyenlere tavsiye ederim.
Ve karlı bir iklimde olanlar için, ekstra güç her gün yolları ve geçişleri yürümek için bir sevinç yapmak için emin olabilirsiniz.

Mono-track ile, sadece bir izleyici fiziksel yeteneği bozulmuş olanıdır. Bisikletteki “yardım”, diz problemleri veya diğer rahatsızlıkları olan herkesin daha genç ve daha sağlıklı binicilere ayak uydurmasına izin verecektir.

Merak edenler için, sadece bir tane deneyin. Yerel bisiklet mağazanızda elektrikli bir bisiklet deneyin ve bunun hakkında neyin iyi olduğunu görün. Size kesinlikle olacak olan gülümsemeyi kontrol edemezseniz şaşırmayın.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar