Yumurta Donasyonu Nasıl Yapılır?

Yumurta Donasyonu
Yumurta Donasyonu

Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan pek çok çift yardımcı üreme yöntemlerinden faydalanarak çocuk sahibi olmak istemektedirler. Bu anlamda yumurta donasyonu, sperm donasyonu gibi farklı alanlarda yapılan çalışmalar sonucunda çiftlerin çocuk sahibi olmaları sağlanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde çocuk sahibi olmak kesindir diye bir yargıda bulunulmasa da başarı oranları en yüksek yöntemler olarak bilinmektedir. Çocuk sahibi olmak siteyen çitlerin önündeki engellerden bir tanesi anne adayının yumurtalarındaki sorunlar olabilmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığı zamanlarda ise yumurta donasyonu işleminden faydalanmak en doğru seçim olmaktadır.


Çocuk sahibi olmak isteyen anne adayının yumurtalarında eksiklikler ya da bozulmalar olabilmektedir. Özellikle yaşa bağlı olarak yaşanan bu sorunların çözümü genellikle yumurta donasyonu işlemine başvurmaya bağlı olmaktadır. Yumurta donasyonu ile sağlıklı ve yaşı uygun donörlerden yumurtalar alınmakta, daha sonrasında ise bu yumurtalara laboratuvar ortamında sperm ile birleştirilmektedir.

Yumurta Donasyonu ile Çocuk Sahibi Olmak Kolay Mı?

Yumurta donasyonu hakkında pek çok insan daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak istediklerinden dolayı internet üzerinden bu konu hakkında oldukça sık bir şekilde araştırmalar da yapmaktadırlar. Son zamanlarda özellikle Kıbrıs bölgesinde yumurta donasyonu hakkında oldukça önemli çalışmaların yapıldığını söylemek mümkün olmaktadır. Kıbrıs’ta bulunan bazı tüp bebek merkezleri yumurta donasyonu konusun hastalarına oldukça iyi bir tedavi imkanı sunmalarından dolayı, bu anlamda Kıbrıs’ı da oldukça popüler bir hale getirmişlerdir.

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde gerçekleştirilmekte olan yumurta donasyonu oldukça güvenilir işlemelere dayanılarak yapılmaktadır. Yumurta donasyonu için seçilen donör pek çok farklı kontrolden de geçirilmektedir. Anne adayının herhangi bir zarar görmemesi için merkezlerin oldukça önemli çaba göstermektedirler. Yumurta donasyonu konusunda büyük çabalar gösteren merkezlerden bir tanesi olan Cyprus IVF çiftlerin dikkatini çekmektedir.

Sperm Donasyonu Baba Olmak İsteyenlere Önemli Bir Fırsat Sunuyor

Çocuk sahibi olmak isteyen ancak doğal yollardan ya da farklı nedenlerden dolayı çocuk sahibi olmayan çiftlerin yaşadıkları sorunlar sadece anne adayına bağlı olarak gelişmeyebilmektedirler. Baba adayından alınacak olan spermlerin de yetersizliği bu işlemlerin yapılmasın ve çocuk sahibi olmaya engel olabilmektedir. Sperm donasyonu sayesinde Avrupa’da bulunan sperm bankalarından alınan spermler laboratuvar ortamında döllendirilmektedir. Odlukça güvenilir olarak yapılan bu işlemler sayesinde çiftlerin çocuk sahibi olmalarına büyük katkı sağlanmış olmaktadır.

Sperm donasyonu işlemini gerçekleştirecek olan merkezlere bakıldığı zaman, başarı sonuçları verdikleri güven olarak Kıbrıs bölgesinde bulunan merkezlerin ön planda olduklarını söylemek de yanlış olmayacaktır. Kıbrıs, sperm donasyonu konusunda tecrübe edinmiş merkezlere sahip olmasından dolayı bu alanda oldukça fazla ziyaretçiye de ev sahipliği yapan bir bölge haline gelmiştir. Sperm donasyonu konusunda en güvenilir tedaviyi almak için araştırmalar yapan insanlar https://www.cyprusivf.net/sperm_donasyonu/ internet sitesini de detaylı bir şekilde incelemektedirler.

Tüp Bebek Soru ve Cevapları

Yumurta donasyonu tedavisinde risk, olasılığı düşük olsada hamileliğin oluşmamasıdır. Detaylar için tıklayınız …Yumurta donasyonu yasal sebeplerden dolayı Türkiye’de yapılamamaktadır. Her ay yüzlerce çift bu sebeple kıbrıs’a gelerek tedavi görmektedir. Detaylar için tıklayınız …Yumurta donasyonu Amerika, İsrail, Belçika, İspanya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Rusya başta olmak üzere pek çok ülkede değişen yasal düzenlemelerle yapılmaktadır. Türkiye’de dini sebeplerle engellenen tedavi İran, Lübnan ve Mısır gibi müslüman ülkelerde yapılmaktadır. Detaylar için tıklayınız …Yumurta donasyonu tedavisi, işlem fiyatının yanı sıra seyahat, otel ve ulaşım masrafları içerdiğinden dolayı değişkenlik göstermektedir. Kıbrıs’ta yumurta donasyonu tedavisinin işlem fiyatı 5.000 Euro dur. Tedavinin yasal olarak yapıldığı Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında Kıbrıs çok uygun ve caziptir. Detaylar için tıklayınız …Yumurta donasyonu fiyatları ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bunun en temel sebebi ülkelerin yasaları, ilaç ücretlerinde olan fiyat farklılığı ve donör bulma sorunudur. Yumurta donasyonu fiyatları ortalama 5.000-15.000 Euro arasındadır. Detaylar için tıklayınızYumurta donasyonu tedavisi standart tüp bebek işlemi şeklinde yumurta ve spermin laboratuvar ortamında bir araya getirilmesinden oluşan embriyoların anne adayına transferini içermektedir. Tedaviler arasındaki tek fark, yumurta kaynağının doğum yapacak kişi olmamasıdır. Yumurta, zengin yumurta rezervine sahip donörden elde edilir. Baba adayının spermleri ile döllendirilir. Elde edilen embriyoların anne adayına transferi sağlanır ve gebelik beklenir. Detaylar için tıklayınızYumurta donasyonu herhangi bir sebebe bağlı yumurta hücrelerinin eksikliği veya hiç olmadığı durumlarda tercih edilen başarı oranı yüksek bir tüp bebek tedavisidir. Yumurta donasyonu tedavisinde hastanın kendi yumurta hücreleri kullanılmaz.


Yumurta kaynağı hastanın fiziksel özelliklerine göre özel olarak seçilen genç, sağlıklı ve doğurganlığını kanıtlamış yumurta donörü olmaktadır. Hastanın yumurta sorunu ortadan kalktığı için tedaviden beklenen başarı çok yüksektir. Yumurta donasyonu işlemi yumurta nakli tedavisi olarakta isimlendirilmektedir. Yumurta donasyonu, hamilelik şansını yitirmiş tüm bayanlar içindir. Detaylar için tıklayınız


Load More

sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar