Covid-19 Zamanlarında Çevrimiçi Eğitim Nasıl Yapılır?

covid
covid

Giriş

COVID-19 salgını, insanların yaşamlarında ilk dalgasında olacağını düşündüklerinden daha kritik bir iz bıraktı. İnsanların karşılaştığı önemli sorunlardan biri çalışma rutiniydi. Neyse ki, bu problemle karşılaşmak için bazı çözümler bulduk. Daha fazlasını öğrenmek için etrafta dolaşın.


covid

Bir program oluşturun

Koronavirüs, ölümcül viral hastalığından hepimizi ürküttü. Yarasayı yutan bir adamın tüm dünyayı dümdüz edeceğini kim bilebilirdi. Her halükarda, bunların gerçekten zor ya da zor zamanlar olduğunu inkar etmek mümkün değil. Ancak çok fazla zevk acıdır. Bu sadece bir şarkı sözü değil. İnsanların zor yoldan öğrendikleri acı gerçek. Bir genç olarak hayatınızdaki tüm sorumluluklardan özgür olduğunuzu hayal edin. Her gün tatil, yani artık okul yok. Günün yarısını boşa harcayarak çeyrek üçte yatağınızda uyanırsınız. Akşam otuz geçe iki de televizyon izlerken dişlerinizi fırçalamadan kahvaltılık gevrek yemeye karar verdiniz. Bununla birlikte, rutininiz ilk birkaç gününüzde sizi rahatsız etmez. Bu rutinden sıkılmaya başladığınızda ne olur? Dışarı çıkabilir misin Hayır, hava yoluyla bulaşan ölümcül hastalık yüzünden. Arkadaşlarınla ​​buluşabilir misin Hayır, sosyal olarak herkesten uzak olmalısın. Dikkatinizi dağıtmaya ne kadar uğraşırsanız çalışın, hayal kırıklığınız aynı ortamda sürekli aynı rutini tekrarlayarak gelişir. Bu, bir program oluşturmanın öfkenize karşı koymanıza yardımcı olduğu yerdir. En çok gece yarısına kadar uyuyun ve alarmınızı sabahın erken saatlerine ayarlayın. Bir makale yazarak gününüze başlayın. Bir saatlik son teslim tarihine kadar yazınızın kalitesi ve miktarı konusunda kendinize meydan okuyun. EssayZoo gibi çevrimiçi makale hizmetlerinin kullanılması teşvik edilmektedir.

Çalışma yerinizi düzenleyin

Düzensiz bir çalışma yeri dikkat dağıtıcı unsurlarla doludur ve uyum içinde verimli bir şekilde çalışmanıza izin vermez. İş temponuz, diğer şeylerin yanı sıra, köpeğinizin bir resmi gibi en küçük şeylerle bozulabilir. Öğretmeniniz üzerinde iyi bir izlenim bırakacağından, çevrimiçi eğitim sınıfı için iş yerinizi düzene sokmak gereklidir. Evinizde çalışma odası yoksa endişelenmeyin. Yatak odanızda veya evde basit bir masa arayın. Online eğitim programlarınızı alırken masayı rahatsız edilmeyeceğiniz bir odaya yerleştirin. Ders çalışmak için kullandığınız kitap, dizüstü bilgisayar ve kırtasiye ürünlerinden oluşan masanızı dağıtmaya başlayın. Masanızı olabildiğince temiz tutmaya çalışın. Ancak, evinizde sadece ders çalışmak için tasarlanmış bir masa yoksa, yemek masanız veya başucu masanızla yerleşmeyi deneyin. Çalışma seansınızdan sonra, her şeyi çalıştığınız masada olduğu gibi geri koyduğunuzdan emin olun. Bu hareket sizi hayatta sorumlu bir insan yapar.

Kendi kendine bakım

Hayatta sadece çalışmaktan ve eğitimde çevrimiçi bir ustaya sahip olmaya çalışmaktan daha fazlası var, çünkü Covid yakın zamanda engellemiyor. Pandeminin vahim durumu halihazırda iç karartıcı. Çok fazla çalışma yükünü eklemek sağlığınızı etkileyebilir. Akademik konularda sınırlarınızı zorlamak harika bir şey. Bununla birlikte, günün sonunda hatırlamanız gereken bir şey var, ne kadar soru çözdüğünüzün veya kaç deneme veya özgeçmiş yazdığınızın önemi yoktur. Önemli olan tüm bu öğrenmeyi yaparken zihinsel ve fiziksel sağlığınızı sağlam tutmayı başardınız. Üniversitenizde son sınıf öğrencisiyseniz, bu harika bir zaman harcama etkinliği olacaktır. Bu şekilde, kariyerinizi inşa etmenin bir sonraki hedefi olan uygun bir iş bulmak için pratik yapmaktan yararlanabilirsiniz. PerfectEssay gibi sitelere her zaman yardım için başvurulabilir. Çok çalıştıktan sonra biraz gevşeyin. Hayatınızda önemli bir yere sahip olan insanlar için bir günlük veya yüz yüze yazın.

covid

Aldatıcı dikkat dağıtıcı şeyler

Dikkat dağıtıcı şeyler, çevrimiçi bir eğitim derecesinin tamamlanmasını zorlaştırır. Bir çevrimiçi eğitim sistemini derinlemesine düşünürseniz, sadece çalışma amacı için garip bir yere gitme fikrini reddeder. Kendinize sorun, sizce neden insanlar tamamen bilgi amaçlı büyük kurumlar kurma fikrini ortaya attı? Zamanlarını, paralarını ve kaynaklarını koruyacak olan ev yöntemiyle öğretme yöntemini kullanabilirdi. Öyleyse neden bu seçeneği seçmediler? Neden daha az faydası olan bir seçeneği seçsinler? Bu büyük kurumları inşa etmenin nedeni, ders çalışırken dikkat dağınıklığı faktörünün öğrencileri büyük ölçüde etkilemesiydi. Kendin düşün. Toplumda işlevsel bir ev, her gün binlerce şeyin yapılmasını, faturaların ödenmesini, misafirlere gitmeyi, evcil hayvanınızı beslemeyi ve daha fazlasını gerektirir. Bunların dışında bu modern dünya teknolojisi kendi içinde önemli bir dikkat dağıtıcıdır. Evinizin etrafına bir göz atın, çeşitli teknoloji ile ilgili dikkat dağıtıcı unsurları, televizyonu, bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, cep telefonlarını, oyun konsollarını ve daha fazlasını göreceksiniz. Okurken tüm bunlardan dikkatinizin dağılması kolaydır. Tüm bu dikkat dağınıklıklarının sizi çalışmalarınızdan alıkoymasını önlemek için, bu aletleri kapatmanız ve çalışma süreniz bitene kadar kaldırmanız akıllıca olacaktır.

Yenilikçi Olun

Yeni şeyler denemek kimseyi incitmez. Covid-19’un bu korkunç zamanlarında istisnai olmaya çalışın. Yeni kurslar almak, inovasyona doğru harika bir başlangıç ​​olacaktır. Yeni konuları keşfederek sınırlarınızı zorlayabilir ve kendinizi sömürebilirsiniz. Bu, orada olduğunu asla bilmediğin gizli iç yeteneğini ortaya çıkarabilir. Örneğin, her zaman öğretmenin tutkunuz olabileceğini düşündünüz, ancak pratikte hiç yapmadınız. Ücretsiz çevrimiçi eğitim sağlamak, kendinizi haklı göstermenin ve belki de yeni bir kariyere başladığınızdan emin olmanın bir kapısı olacaktır.

Tutkuları belirlemek

Hırslı bir insan hayatın yarışını kazanır – birçok insanın yaşamaya çalıştığı bir alıntı. Bir kişinin kilitlemede hedeflerini belirlemeye çalışması faydalı olacaktır. Örneğin, arzu ettikleri işin özgeçmişini oluşturmak için gereken genel not ortalamasına göre çalışmaya başlamalıdırlar.

covid

Sonuç

Covid-19, dünyanın her yerindeki insanlara sahip ve hala harap ediyor. Ancak bu, günlük çalışma faaliyetlerimizden vazgeçmemiz gerektiği anlamına gelmez. Umarım, yukarıda bahsedilen bu ipuçları akademik performansınızı sürdürmenize yardımcı olur. O zamana kadar evde kalın, güvende kalın.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar