Kadıköy ve Çengelköy’de Keyifli bir Boğaz Turu

cengelkoy teknekiralama
cengelkoy teknekiralama

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, muhteşem boğazı ve boğazı çevreleyen çeşitli yalılar ve eserleriyle turistlerin ilgisini çokça çeker. Peki, İstanbul’da yaşayan biri olarak İstanbul Boğazı’na siz ne kadar hakimsiniz? Ayrı ayrı Avrupa ve Anadolu yakalarını bir yat kiralayarak gezmeniz ve bir rehber liderliğinde bu kadim şehir hakkında bilgi edinmeniz önemlidir. Ancak bu sayede İstanbul’un hakkını verebilirsiniz. Bu yazıda Kadıköy ve Çengelköy boğaz turunun size yaşatacağı keyifli anlardan bahsedeceğiz.

Kadıköy Boğaz Turu


İstanbul’un en canlı semtlerinden biri olan Kadıköy, sahilleri ve yapıları ile boğaz turu esnasında harika bir manzara oluşturur. Boğaz turuna Kadıköy’den başlamanın pek çok avantajı vardır. Arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla bir yat kiralama düşünebilirsiniz ve Kadıköy, merkezi konumuyla herkesin rahatça ulaşabileceği bir yerdir. Böylece özel günlerinizi teknede kutladığınızda misafirlerinizi gönül rahatlığıyla davet edebilirsiniz. Kadıköy boğaz turu, hem sizi hem de misafirlerinizi ulaşım bakımından rahat ettirir.

Çengelköy Boğaz Turu

Yat kiralamak için Anadolu Yakası’nda tercih edebileceğiniz pek çok güzergah vardır. Turlarınızı 2 saatlik kısa bir sürede gerçekleştirmeniz de 4 saate yaymanız da mümkündür. Ayrıca güzergahınıza Adalar’ı da ekleyerek bunu günlük bir tura dönüştürebilirsiniz.

Prens Adaları ya da İstanbul Adaları ismiyle de bilinen bu adalar, Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında yer alır ve İstanbulluların birkaç günlüğüne keyifli vakit geçirmek için sıklıkla tercih ettiği bir takımadadır. Çengelköy boğaz turunuza Adalar’ı da eklemeniz hem denizde geçirdiğiniz süreyi uzatır hem de kutlama yaparken size özel bir alan sağlar. Adalar turunda 6 ada mevcuttur ve bu adalar İstanbul’a yakınlık sırasına göre; Kınalıada, Burgazada, Kaşıkadası, Heybeliada, Büyükada ve Sedefadası’dır.

Bir kutlama amacıyla yat kiralayanların Çengelköy boğaz turunu seçmelerinin en yaygın sebebi misafirlerinin otopark yeri bulmaktan mustarip olmamasını istemeleridir. İstanbul’da otopark problemi oldukça yaygındır ve bu sebeple Çengelköy’ü seçmek hem sizin hem de misafirlerinizin daha rahat hissetmesini sağlayabilir.

Boğaz Turunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boğaz turunun amacı ister rehber eşliğinde İstanbul’u tanımak ister doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi bir özel günü kutlamak olsun, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle boğaz turu için en az 2 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Bu sayede iskeleye gittiğinizde bir sürprizle karşılaşmazsınız. Ayırıca yılbaşı ve Sevgililer Günü gibi fazla sayıda kişinin tekne kiralamayı tercih ettiği zamanlarda rezervasyonu 2 haftadan daha da önce bir zamanda tamamlamanız gerekir. Rezervasyonunuzu kesinleştirmeniz için toplam ücretin yarısını kaparo olarak göndermeniz önem arz eder. Böylece boğaz turunun ilk adımı tamamlanır.

Ayrıca boğaz turunda isteklerine göre şekillenecek detaylara da önceden karar vermeniz gerekir. Tekne Kiralama İstanbul, size kahvaltı, kokteyl veya akşam yemeği seçeneği sunar. Bu sebeple önceden kesin olarak kaç kişi geleceğinizi bildirmeniz önemlidir. Bu, karışıklıkların ortaya çıkmasını önleyecektir.

Kadıköy ve Çengelköy boğaz turunda rehber isteyip istemediğinizi de önceden belirtmelisiniz. Rehber liderliğinde bir tur talebinize bağlı olarak Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça rehberlik yapan bir profesyonel de sizinle teknede yolculuk yapacaktır. Uluçay Yatçılık Tekne Kiralama İstanbul, size kaç saatlik bir tur istediğiniz, kişi sayısı, tercih ettiğiniz menü, alkol isteyip istememeniz ve ekstralardan birini veya daha fazlasını dahil etmenize bağlı olarak internet sitesinde hızlı fiyat sorgulama avantajı sunar. Bu sayede, fiyat konusunda herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız ve her şey kontrolünüz altında olur.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar