Sosyal Medyanın Tanınmış Fenomeni Murat Gözgü ve Sosyal Medyaya Bakış Açısı

Murat Gözgü
Murat Gözgü

Şuan 130.000’bin i aşkın takipçiye sahip olan Murat Gözgü Instagram sayfası üzerinden pek çok farklı kullanıcıya kendi hayatından bir pencere aralamaktadır. Gezdiği ülkeler, tanıdığı insanlar, vakit geçirdiği ortamlar hakkında insanlara bilgi ve deneyimlerini aktarmaktadır. Kendine özgün kişiliği ve sıra dışı çalışmalarıyla farklı ve özgün bir sosyal medya hesabı arayan kişilere ulaşmaktadır.Sosyal medya ve internet platformlarında minimalist, gösterişsiz, doğal ve samimi bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Bunun için deneyim ve bilgilerini insanlarla karşılıksız paylaşmakta ve takipçileri ile samimi bir iletişim içerisine girmektedir.

Günümüz insanlarının “önce benfelsefesi beraberinde bencillik ve diğer insanların hayatına ve sorunlarına duyarsızlaşmayı beraberinde getirmektedir. Sosyal medya hesaplarıyla kitlelere ulaşan insanların düştüğü kibir ve diğerlerini küçük görme gibi tutumlara düşmemesi ile ön plana çıkmaktadır. Herkese eşit, kibirsiz yaklaşan Gözgü konuşmadan önce dinlemekmottosuyla hareket etmektedir. Yurtdışı ve yurtiçi seyahatleri sırasında bu mottoyla hareket ederek pek çok farklı insanın hayatını, yaşamını ve deneyimlerini öğrenme fırsatı elde etmiştir.

murat gozgu motosiklet
Murat Gözgü

Takipçileri ve internet ortamından kendisini takip eden kişilerle kurduğu samimi iletişim ile Murat Gözgü Instagram ve diğer sosyal platformlarında ailesi gibi gördüğü bir kitleye ulaşmıştır.  Sosyal medyayı takipçi elde etmenin bir amacı olarak görmeyen tam aksine yaşamı, deneyimleri ve ilgi alanları ile ortak paydada buluşabileceği insanlara ulaşmanın bir yolu olarak gören Gözgü sosyal medyayı bir amaç olarak değil araç olarak kullanmaktadır. Böylelikle daha kaliteli ve özgün bir platform ile takipçilerine ulaşmaktadır.

Sosyal medya, internet sitesi gibi platformlar aracılığıyla da samimi, kendisini severek takip edecek ailesini genişletmek istediğini ifade eden Gözgü, daha fazla insan tanımayı ve onların düşüncelerini, görüşlerini öğrenmek istediğini dile getirmektedir.

Taklitçilik, yapmacılık gibi sosyal medyanın olumsuz yönlerinden uzak duran Gözgü şahsına münhasır kişiliği, severek tutkuyla yaptığı işi ve ilgi alanları ile hayatını takipçileriyle paylaşmayı istemektedir. Doğallığı ve samimiyeti seven Gözgü, yaptığı paylaşımlar ile adeta içimizden birisiolarak görülmekte ve takipçileri tarafından dost olarak görülen ve desteklenen birisidir.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar