Baja Kirmasti Nefes Kesti

Baja Kirmasti Nefes Kesti

Baja Kirmasti Nefes Kesti

Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası’nın ikinci yarışı olan Baja Kirmasti Mert Becce-Sertaç Tatar ekibinin liderliğiyle sonuçlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından düzenlenen organizasyon, 13 Kasım Cumartesi günü Hüdavendigar Kent Parkı’nda düzenlenen seremonik startla başladı. 20 araç ve 40 sporcunun iki gün boyunca Uluabat-Sincansarnıç arasında yer alan 422,30 kilometre uzunluğundaki parkurda mücadele ettiği yarış 14 Kasım Pazar günü aloft Bursa Hotel önünde yapılan ödül töreni ile son buldu.

Suzuki Vitara ile yarışan ekiplerin podyumun ilk 3 basamağını oluşturduğu yarışta Tolga Yılmaz-Ejder Tekin Erişti ekibi ikinci olurken, Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar da üçüncü sırada yer aldılar. TH1 sınıfı da bu sıralama ile sonuçlanırken, TH2 sınıfında İlyas Sönmez-Bozkır Pelister birinciliği, Salih Çarpışantürk-Mehmet Yıldırım ikinciliği ve Bantboru Offroad Team’den Batuhan Korkut-Mert Tepe de üçüncülüğü elde ettiler. SSV sınıfında ise İsrafil Akyüz-Timur Sancak birinciliğe uzanırken, ikinci sırada Bitci Racing Team’den Ertan Nacaroğlu-Onur Sırımoğlu ve üçüncü sırada da Eylem Tekin-Ali Saim Tekin finişe ulaştı.

Toplam 4 yarıştan oluşan Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası‘nın üçüncü ayağı, 04-05 Aralık tarihlerinde kısa adı BOLOFF olan Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından gerçekleştirilecek.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar