Huobi Referans Kodu: hynz322

huobi referral code
huobi referral code

Referans kodu, Huobi borsasında yaptığınız alım ve satımlarda %30 ile en yüksek komisyon indirimi sağlayan koddur. Üyelik esnasında e-posta ve şifrenin hemen altında yer alan huobi referans kodu alanına ” hynz3223 ” yazarak kodu aktif edebilirsiniz.

Huobi mobil uygulaması üzerinden kayıt olurken davet kodu alanına hynz3223 kodunu girerek hesabınıza en yüksek komisyon indirimini tanımlayabilirsiniz. Huobi’ye tarayıcı üzerinden kayıt olacaksanız referans linkine tıkladığınızda referans kodu otomatik olarak eklenmektedir.

Huobi Hakkında

Huobi Exchange, farklı kripto para birimlerinin alınıp satıldığı çevrimiçi bir pazar yeridir. Burada tüm alış ve satış emirleri birleştirilir ve eşleştirme kurallarına göre birbirleriyle karşılaştırılır. Huobi, diğer kripto borsalarının yapısına bu açıdan benzemektedir.

Grafik aracı ile bireysel grafik analizleri yapılabilmektedir. Huobi, kendi grafik aracı ve bir TradingView aracı arasında bir seçim sunmaktadır. Özellikle yeni başlayanlar, Huobi’deki birçok işlev konusunda kolay bir kullanıma sahip olmaktadır. Genel olarak, Huobi’nin kullanımı kolaydır, böylece borsaya yeni başlayanlar bile hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Huobi Borsası Popüler mi?

2013 yılında kurulan Huobi, dünyanın ilk kripto para borsalarından biri olarak kabul edilmektedir. Başlangıçta sadece Çin pazarı için geliştirilen şirket, şu anda 170 farklı ülkeden müşterilerle devam etmektedir. 2017 yılında Güney Kore’de bir şirket merkezi ve Japonya’da bir ofis açmışlardır.

Huobi, 2018’den beri Hong Kong’da listelenmiştir. 2020’de Malezya’da düzenlenmiş bir kripto borsası açmıştır. Huobi, 1.300’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. Huobi çok sayıda kripto para birimi sunmakta ve ayrıca kendi tokenini yayınlamıştır. Huobi Cüzdanındaki kripto paralar için depozito koruması yoktur. Ancak borsaya göre şu ana kadar büyük bir güvenlik riski ile karşılaşılmamıştır.

Huobi Hizmetleri

Huobi eski bir borsa olduğu için ekibi oldukça fazla hizmet geliştirmiştir.

Huobi Hizmetleri şunları içermektedir:

 • Basitleştirilmiş alım ve satım
 • P2P pazarı
 • Spot, marj ve vadeli işlemler
 • İşlemleri otomatikleştirmek için işlem botu
 • Tezgah üstü (OTC) aracılık
 • Staking ve pasif gelir elde etmenin diğer yolları
 • Kripto kredileri
 • Maden havuzları
 • Kripto cüzdanı
 • Bulut hizmeti

Huobi İşlem Ücreti İndirimi Nasıl Kazanılır?

 • Kaydol sayfasındaki alanları doldurulmalıdır. Kişi, cep telefonu numarasını veya e-posta adresini kullanarak kayıt olmalıdır. Ayrıca kayıt olurken işlem ücreti indiriminden yararlanmak için hynz3223 referans/davetiye kodunu da girmelidir.
 • Artık Huobi’de işlem yapmaya başlanabilir. Sahip olunan her başarılı işlem, kişiye işlem ücretinin %20’sini iade edecektir.
 • İndirim, ayın sonunda hesaba iade edilecektir. Hesaba giriş yapılmalıdır. Ana sayfada Bakiyeleri bulunmalıdır ve döviz hesabı seçilmelidir.

Huobi Para Yatırma

Kayıt olduktan ve doğrulandıktan sonra kişi hesabına para yatırabilmektedir. Bunu yapmak için para yatırma butonu üzerine tıklanmalıdır. Daha sonra kişiye üç seçenek sunulacaktır: Ya doğrudan kripto para birimleri veya ABD doları yatırılmalı ya da kripto para birimleri kredi kartıyla satın alınmalıdır. Başarılı para yatırma işleminden sonra kişi ticaret başlayabilmektedir.

Ticaret (alım – satım) İşlemlerini Gerçekleştirme

Huobi, birçok kripto para birimi seçeneği sunmaktadır. Onlarla ticaret yapmak için, yalnızca ticaret yapılması istenen miktar kadar para yatırmak yeterlidir. Kripto paralar Huobi Cüzdanında saklanmaktadır. Kişi kendisini yetkisiz erişimden korumak için tüm kripto varlıklarını asla borsada tutmamalıdır. Bu nedenle huobi cüzdan önemli bir araçtır.

Huobi’nin varlıklarının çoğu soğuk cüzdanlarda, yani internete bağlı olmayanlarda saklanmaktadır. Ancak, aktif olarak ticaret yapılmayan paraları özel bir cüzdanda saklamak önemlidir.

Huobi, güvenlikte en son teknolojik gelişmeleri sunmaktadır. Kimlik doğrulama uygulamalarının yanı sıra SMS mesajları şeklinde 2 faktörlü kimlik doğrulama sunmaktadır.

Platform, müşteri varlıklarının %98’ini soğuk depo cüzdanlarında çevrimdışı tutan gelişmiş bir güvenlik altyapısına sahiptir. Fonlara erişmek için kullanıcıların çoklu imza protokolünden geçmesi gerekmektedir.

Huobi’de Güvenlik

Doğru kripto borsasını seçerken güvenlik belirleyici bir kriterdir. Özellikle internetteki geniş borsa seçenekleriyle saygın borsaları dolandırıcılardan ayırt etmek çoğu zaman zordur. Bu nedenle Huobi’nin bu durumda ne aşamada olduğu önemlidir.

Şirkete Göre Huobi

Huobi Global ana sayfası Seyşeller’de kayıtlıdır. Müşteriler için Huobi, ne yazık ki bir mali denetim otoritesi tarafından düzenlenmemiştir. Düzenlenmemiş bir borsanın otomatik olarak şüpheli bir durumda olması söz konusu olmasa da, değerli koruma ve kontrollerden yoksundur, bu nedenle bu durum göz önünde de bulundurulmalıdır.

Mevduat koruması: Huobi, müşterilerine cüzdandaki paralar için mevduat koruması ve sigorta koruması sunmamaktadır. Kendi bilgilerine göre şirket, anti DDOS koruma sistemleri kullanmakta ve kuruluşundan bu yana büyük bir güvenlik olayı yaşamamıştır.

Bu nedenle kişinin bu borsadan kripto para satın alması ve daha sonra cüzdanlara aktarması iyi bir alternatif olmaktadır.

Huobi Uygulaması

Huobi, hareket halindeyken kripto para ticareti yapabilmek için kullanıcılarına Android ve iOS için bir uygulama sunmaktadır. Hem indirme hem de kullanım tamamen ücretsizdir.

Tüm önemli işlevler mevcuttur ve kullanımı kolaydır, bu nedenle Huobi’nin mobil uygulaması masaüstü sürümüne iyi bir alternatif sunmaktadır.

Huobi’nin Artıları

 • Yüzlerce kripto para birimi
 • Etkileyici platform arayüzü
 • Üst düzey siber güvenlik sistemi
 • İyi müşteri desteği

Huobi’nin Eksileri

 • Fiat para yatırma ve çekme işlemlerini direkt olarak desteklememektedir. Kripto para transferi ya da gönderimi ile aktarımlar mümkün olmaktadır.
 • Doğrulama işlemi çok hızlı değildir.

Huobi Borsasının Özellikleri

Huobi’ye Mac, iOS, Windows ve Android gibi tüm büyük işletim sistemlerinden erişilebilir. Bitcoin (BTC) ile Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) için marj ve vadeli işlem ticareti, 5 kata kadar kaldıraç ve %0,1’lik limit emri, piyasa emri ve stop limit emri gibi özellikler sunmaktadır.

Kullanıcılar ticaret hacimlerini geldikleri anda gerçek zamanlı olarak ön görebilirler. Binance’in SAFU güven fonuna kişi aşina ise Huobi’nin kullanıcıları, varlıklarını ve varlıklarını kapsayan kullanıcı koruma fonuna kolayca ulaşabilirler.

Platform ayrıca, kurumsal yatırımcılara yönelik havuz ticareti ile birlikte bir OTC (tezgah üstü) masasına sahiptir. Akıllı Zincir analizi özelliği, kullanıcılara 50’den fazla ticaret göstergesi hakkında değerli bilgiler sunmaktadır. Tüm bunlar yeterli değilse Huobi, kullanıcılara Huobi API anahtarları ve web hizmetleriyle etkileşime giren ve bunları entegre eden bir uygulama programlama arabirimi olan REST API.to aracılığıyla ticaret botlarını kodlama seçeneği de sunmaktadır.

Huobi Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri

Huobi’de kabul edilen ödeme yöntemleri, müşterinin ikamet ettiği yere göre farklılık gösterebilmektedir. Ağırlıklı olarak, kripto para birimlerinin mevduatı ve kredi kartı ile alımlar sunulmaktadır.

Ödeme yöntemlerinin tanımlanmasına fon şifresinin oluşturulması eşlik etmektedir. Ayrıca burada bir takma ad oluşturmak da mümkündür. Bu, dijital varlıkları satarken gerekli bir aşamadır.

Huobi Müşteri hizmetleri

Kripto borsası Huobi, 7/24 müşteri hizmetlerine sahiptir. Hem telefonla hem de çevrimiçi olarak, personele günün her saati soru sorulabilir, İngilizce dilinde destek alınabilir. Huobi, hızlı bir geri dönüş süresine sahiptir. Huobi ayrıca kapsamlı bir SSS bölümü sunmaktadır.

Ücretler ve Maliyetler

Çoğu borsada olduğu gibi Huobi de işlem ücreti almaktadır. Kripto borsası, net bir fiyatlandırma modeline sahiptir.

Huobi borsası üzerinden normal ücret yüzde 0,2’dir. Ek olarak, Huobi Token, alım satım ücretlerinin yarıya indirilmesine izin verdiği için borsayı nispeten ucuz hale getirmektedir. Ayrıca hynz3223 davet kodu ile kaydolunduğu zaman da bazı indirimler uygulanmaktadır. Huobi’de başka ücret yoktur. Hem kayıt hem de hesap bakımı ücretsizdir.

https://kriptomaymunu.com/huobi-komisyon-oranlari/ huobi komisyon oranları makalesi ilginizi çekebilir.

Değerlendirmeler ve Sonuç

Huobi, kripto borsaları söz konusu olduğunda kanıtlanmış bir çözümdür. Bu nedenle borsa, çok geniş kripto para birimi seçimi nedeniyle her şeyden önce ikna edebilir ve ayrıca güvenilir bir müşteri hizmeti sunmaktadır. Ancak, web sitesi çoğunlukla İngilizce’dir ve bu da ticareti zorlaştırabilmektedir. Bunların hepsi göz önünde bulundurulmalıdır.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar