KuCoin Referans Kodu: QBSSSYXJ

kucoin referral code
kucoin referral code

Günlük işlem hacmi en yüksek 5. kripto para borsa konumunda olan KuCoin, yükselmesi beklenen birçok kripto paranın ilk listelendiği borsalar arasında yer almaktadır. KuCoin’de listelenen kripto paraların aşırı değerlenmesi sebebiyle yatırımcılar KuCoin borsasına da üye olmaktadır.

KuCoin Referans Kodu Nedir?

KuCoin’e kayıt olmak isteyen kullanıcılar ilk olarak kucoin referans kodu araması yapmaktadır. Her kripto para borsasında olduğu gibi KuCoin’de de yaptığınız alım ve satım işlemlerinden ortalama %0.1 komisyon alınmaktadır. Yani 10.000 USDT değerinde yapacağınız bir alım satım işleminde 10 USDT komisyon ödersiniz. Ancak referans kodu ile üye olmanız durumunda her işlemde %20 daha az komisyon ödersiniz.

Yukarıda yazıl olan referans kodu ile üye olmanız durumunda KuCoin’de paylaşılabilecek en yüksek komisyon indirimini hesabınıza tanımlayarak alım ve satım işlemlerinden ömür boyu %20 komisyon indirimi kazanın!

KuCoin Borsası Hakkında

Kucoin, çok çeşitli kripto paraları kolayca takas etmeyi sağlayan, yüksek likiditeye sahip bir kripto para borsasıdır. Ürün aynı zamanda sürekli olarak yeni ve gelişmektedir. Ayrıca, programı özelleştirmeye izin veren API yetenekleriyle donatılmıştır. Kucoin, doğrudan web tarayıcısından, iOS ve Android cep telefonları ve tabletlerde kullanılabilecek bulut tabanlı bir ürün olarak sunulmaktadır. KuCoin 2017 yılında, neredeyse binance ile aynı zamanda faaliyete başlamıştır.

O zamandan beri, KuCoin gün geçtikçe daha da büyümeye devam etti. Bu esas olarak iki nedenden dolayıdır. Birincisi, KuCoin’in yeni kullanıcılara büyük tavsiye bonusları ve ücretsiz yarışmalar sunarak yeni kayıtları teşvik etmeyi hedeflemesidir. İkincisi, borsanın çok sayıda DeFi özelliğini içerecek şekilde sürekli olarak güncellenmesidir.

KuCoin, daha büyük borsalarda bulunan tüm ana özellikleri gün geçtikçe eklemektedir. DeFi’nin çoğu, KuCoin’de diğer büyük kripto platformlarından biraz sonra faaliyete girmiştir.

Örneğin, KuCoin çok sayıda NFT tabanlı token sunarken, bir NFT pazarına sahip değildir. Bununla birlikte, NFT’ler belki de KuCoin’in rakiplerinin gerisinde kaldığı tek alandır. Diğer her yerde oldukça üstün özelliklere sahiptir.

KuCoin’i Kimler Kullanabilir?

Bireysel kullanıcılar ve işletmeler bu kripto para borsasını yatırım, eğitim, finans, yazılım geliştirme, muhasebe, pazarlama ve medya üretimi gibi bir dizi endüstride kullanabilmektedir.

KuCoin Özellikleri

 • KCS: Borsanın Kucoin Shares (KCS) adı verilen kendi yerel kripto para birimi vardır ve parayı tutmak için kişiye günlük teşvikler sağlarlar. Diğer para birimlerinden daha düşük alım satım ve para çekme ücretleri ile birlikte gelir ve KCS sahipleri otomatik olarak özel ödüller ve promosyonlar almaya hak kazanır.
 • Yüksek likidite: İyi finanse edilen piyasa, işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için hızlandırılmış işlemlere olanak tanıyan yüksek bir likidite oranına sahiptir.
 • Varlık güvenliği yönetimi: Kucoin, yatırımların güvende kalmasını sağlamak için adımlar atmaktadır. Satıcı, yol boyunca karşılaştıkları güvenlik açıklarını kapatmak için hesabı düzenli olarak gözden geçirmek için bir güvenlik uzmanı ekibi görevlendirilir. Bu hizmetler portföyü korur ve çalışanları dijital kimlik hırsızlığına ve diğer siber suçlara karşı korur.
 • Özelleştirme: Gelişmiş bir uygulama programlama arabirimi (API) özelliği, sistemi ihtiyaçlara göre uyarlamaya olanak tanır.

KuCoin Hoş Geldin Bonusu Nasıl Alınır?

Kullanıcılar KuCoin kayıt bonusuna çok kolay bir şekilde erişebilirler. QBSSSYXJ referans kodunun kullanılması ve KuCoin hesabına ilk kez kaydolurken bu kodun girilmesi gerekir. Unutulmaması gereken bir şey, her kullanıcının promosyon kodunu yalnızca bir kez kullanabileceğidir. Böylece birisi ilk kez bir KuCoin hesabı oluşturduğunda bu kodu kullanabilir. Yeni kullanıcılar oldukları için indirime hak kazanırlar. Halihazırda hesabı olan kullanıcılar kayıt bonusundan yararlanamazlar.

Adım Adım Bonustan Yararlanmak

Aşağıdaki adım adım kılavuz, yeni kullanıcıların bonusu talep etme yollarını bulmalarında kolaylık sağlayacaktır.

 1. Kullanıcıların ilk olarak KuCoin web sitesini ziyaret etmeleri ve kayıt işlemine başlamaları gerekir. Bunu kaydol düğmesine tıklayarak yapabilirler.
 2. Yeni kullanıcıların ilerlemek için ilgili bilgileri doldurması gerekir. Tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmak çok önemlidir.
 3. Ardından, yeni kullanıcılara yönlendirme kodu sorulacaktır. Bu noktada, bu kullanıcıların QBSSSYXJ referans kodunu girmesi gerekmektedir.
 4. Borsalarla ilgili artan düzenlemeler nedeniyle, kullanıcıların KYC doğrulaması ve AML doğrulama gereksinimlerine uyması gerekmektedir. KuCoin platformuna tam erişim elde etmek için kullanıcıların ek doğrulama kontrollerini tamamlaması gerekir. Bu adım, hesabı etkinleştirmek için gereklidir.
 5. Kullanıcılar ödül için tüm gereklilikleri yerine getirdiyse, hoşgeldin bonusu veya referans ödülleri hesaplarına yatırılır.
 6. Kullanıcılar artık KuCoin tavsiye programına katılarak platformu kullanmaya başlayabilir. Bunu yaparak, ek ödüller ve bonuslar kazanabileceklerdir.

KuCoin Artıları

 • Yüksek günlük işlem hacimleri ile mükemmel likidite
 • Basit kullanıcı arayüzü ve ticaret platformu
 • Düşük işlem ücretleri
 • Katılmak için çok sayıda ticaret yarışması
 • Marj ve vadeli işlemler
 • 7/24 otomatik ticaret sağlayan tescilli ticaret botları
 • KuCoin’in yerel tokeni KCS’nin sahipleri için ücret indirimleri
 • Yeni başlayanlar için yeterince basit ama aynı zamanda daha deneyimli tüccarları ve yatırımcılar için yeterli özelliklere sahip

KuCoin Eksileri

 • Eğitim materyalleri çok derinlemesine değil
 • Para çekme ücretleri bazı durumlarda yüksek olabilir
 • Müşteri desteği daha da geliştirilebilir

KuCoin Güvenli mi?

KuCoin’in düzenlemeye tabi olmamasına rağmen bu, müşterilerine karşı sorumluluklarından kaçtığı anlamına gelmemektedir. Güvenliğe olan bağlılığını göstermeye istekli olan KuCoin, web sitesinde kendisini ‘kurumsal müşteriler ve akredite yatırımcılar için varlıkları güvenli, sigortalı ve uyumlu bir şekilde yönetmek için entegre bir saklama ve açık bir finans hizmeti’ olarak tanımlayan Onchain Custodian ile ortaklığını açıklamıştır.

Endüstri standardı şifreleme ve çok katmanlı kimlik doğrulamayı içeren bir dizi güvenlik katmanına sahip olarak, tüccarlar fonlarının güvende olduğundan emin olmaktadırlar.

KuCoin Yasal ve Düzenlenmiş Midir?

KuCoin, büyük ticaret hacimlerini ve her gün milyarlarca dolarlık sermayeyi yöneten meşru bir borsadır. 2017’de kurulan ve 2013’ten beri geliştirilmekte olan KuCoin’in çalışma standartları, kripto pazarındaki lider borsalarla eşittir.

CEO’su ve kurucusu Michael Gam, daha önce perakende devi Alibaba’nın bir iştiraki ve Çin’in en büyük ödeme sistemleri sağlayıcısı olan Ant Financial (şimdiki Ant Group) için çalışmıştır.

KuCoin’de Neler Geliştirilebilir?

ABD’de lisanslı değil

Bir müşteri destek temsilcisi, borsanın yalnızca Müşterinizi Tanıyın (KYC) sayfasında listelenen ülkeler için hizmet sunduğunu ve yetkililerin yasa dışı işlerle mücadele etmesine yardımcı olmak için kişisel bilgilerin doldurulması gerektiğini ifade ettiği ve kimlik gönderilmesinin gerektiğini vurgulamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para borsaları için katı düzenlemeleri vardır ve KuCoin eyaletlerde faaliyet göstermek için lisanslı değildir.

Burada birkaç risk var. İlk olarak, ABD lisanssız borsalara erişen insanlara karşı sert önlemler alırsa, varlıkların dondurulma riski olabilir. İkincisi KuCoin, bilgisayar korsanlığı, dolandırıcılık veya hırsızlık durumunda doğrulanmamış hesaplara aynı desteği sunmamaktadır. Bu nedenle ABD’deki kullanıcıların dikkat göstermesi gerekmektedir.

Sınırlı ödeme yöntemleri

KuCoin, itibari para ile kripto para birimi satın alınmasına izin verir, ancak bunu üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla yapmak gerekmektedir. Kredi veya banka kartı, Apple Pay ve Google Pay ya da başka borsadan stabil kripto para (usdt, usdc vb.) transferi ile ödeme yapılabilir, ancak banka havalesi ile para yatırılamaz.

Yeni kullanıcılar için zor olabilir

Kripto para biriminde kişi yeniyse KuCoin’in sitesini kullanmak kolay değildir. Bununla birlikte, canlı destek sohbetinden hızlı yanıtlar almak mümkündür.

KuCoin’in bazı eğitim kaynakları vardır, ancak özellikle satın alınabilecek kripto para sayısı göz önüne alındığında çok daha fazlasını görmek daha iyi olacaktır. Yeni kripto paralar hakkında bazı bilgiler var ama çok fazla değil, bu yüzden araştırma için başka siteler kullanmak gerekebilir.

Sonuç

KuCoin, benzerleri Binance Okex gibi, kuruluşundan bu yana yıllar içinde çok büyüdü ve hala onlarla kafa kafaya rekabet ediyor. Borsa, kripto varlıkların ticareti ve yatırımı söz konusu olduğunda kripto endüstrisinin sunduğu hemen hemen her şeyi sunmaktadır.

Mevduat, para çekme, spot piyasalarda alım satım, vadeli işlem piyasasında alım satım test edildiğinde ve hiçbir sorunla karşılaşılmamaktadır.

Borsa birçok yönden güvenlidir, bu nedenle kullanıcı fonlarını çalmak oldukça zordur. KuCoin hala hacim ve listelenen çiftlerin sayısı bakımından en iyi borsalardan biri olmaya devam etmektedir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar