Merkez Bankası Mayıs Ayı Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Merkez Bankasi Mayis Ayi Faiz Karari Ne Zaman Saat Kacta Aciklanacak
Merkez Bankası Mayıs Ayı Faiz Kararı Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını bugün açıklayacak. Faizlerin artıp artmayacağı, kararın ne olacağı sonucu milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. Kurda ve altın fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareketler nedeniyle Merkez Bankasının bugün açıklayacağı faiz kararı büyük önem taşıyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? PPK toplantısı mayıs faiz kararı ne olacak?

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanan 2022 yılının 5. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı toplantısı bugün açıklanacak. TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gittikten sonra, bu yılın ilk 4 toplantısında bir değişiklik yapmamıştı.

Merkez Bankası faiz kararı bugün belli oluyor. Merkez Bankası PPK toplantısı faiz kararı 26 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak. Karar aynı gün saat 14.00’te açıklanacak. Bugün belli olacak Merkez Bankası faiz kararı ve özellikle faiz karar metni gelecek dönemin para politikasına ışık tutacağından önem arz ediyor. Faiz toplantısı sonrası, faiz kararı ve karar metni açıklanacak.

Ekonomistler bugün gerçekleştirilecek olan Merkez Bankası toplantısında geçtiğimiz aylarda olduğu gibi herhangi faiz indirimi veya artırımı gibi bir durum beklemediklerini ve bu ayda Merkez Bankasının yüzde 14 olan politika faizini sabit tutmasını beklediklerini ifade ettiler

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar