Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.Etabı Tamamlandı

Kaykay Sokak Disiplini Turkiye Sampiyonasinin Etabi Tamamlandi
Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.Etabı Tamamlandı

Türkiye Kaykay Federasyonu tarafından, Esenyurt Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası’nın 3.etabı tamamlandı.

Türkiye’nin 9 farklı şehrinden 20’si kadın 50’si erkek olmak üzere toplam 70 lisanslı sporcunun katıldığı şampiyonada gerçekleşen ön elemeler ve yarı final turlarının ardından yapılan filan yarışlarında kadınlar kategorisinde Safa Merve Nalçaçı Türkiye Şampiyonu olurken, Melis Sakaoğlu ikinci, Aysel Özgür ise üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde Okan Gökçek altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı kategoride Recep Canal ikinci olurken, Emre Töre üçüncü oldu. Şampiyonlar madalyalarını ve hediyelerini Başkan Bozkurt’un elinden alırken, erkeklerde ilk 20’ye kadınlarda ise ilk 8’e giren sporculara Esenyurt Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

Esenyurtlu gençlerin güzel şeylerle anılacağını söyleyen Başkan Bozkurt şöyle devam etti:

“Burası Avrupa Yakası’nın en büyük kaykay tesisi. Kaykay Federasyonu’yla birlikte projelendirdik. Amacımız; çocuklarımızı ve gençlerimizi spora, disipline, ahlâka sevk etmek. Dolayısıyla bu tür tesislerle bunu başarmış olacağız. Esenyurt, enerjisi yüksek gençlerle dolu bir ilçe. Gençlerin enerjisini atması için tesisler yapıyoruz. Ben inanıyorum ki Esenyurtlular Türkiye’yi yurt dışında temsil edecek pozisyona gelecekler. Buradan da birkaç öğrencimiz Kaykay Federasyonu ile birlikte ülkemizi temsil edecek. Çok mutluyuz. Belki çok büyük bir yatırım değil ama çok önemli bir yatırım”

Desteklerinden dolayı Esenyurt Belediyesi’ne teşekkür eden Kadınlar Türkiye Kaykay Şampiyonu Safa Merve Nalçacı şunları ekledi:

“Milli kaykaycı ve milli sporcuyum. Öncelikle çok mutluyum. Birincilik bizi çok gururlandırdı. Kadınlar olarak ön yargıları kırıyoruz. Kızlar adına da çok mutluyum. Gitgide sayımız artıyor. Önceden 3 veya 4 kaykaycı olurduk, şimdi ise 18 kaykaycı çok güzel bir şekilde performans sergiledik, derece aldık. Önümüzde 2024 olimpiyat yarışları var, umarım kızlarla beraber bu şansı tekrar yakalarız.”

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar