Okul Müdürü Maaşı 2023 – Okul Müdür Yardımcısı Maaşı 2023

Okul Muduru Nedir Ne Is Yapar Nasil Olunur Okul Muduru Maaslari
Okul Muduru Nedir Ne Is Yapar Nasil Olunur Okul Muduru Maaslari

Okul müdürü maaşı 2023 yılında ne kadar oldu, öğretmen adayları ve müdür olmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Devlet okul müdürü maaşı ve okul müdür yardımcısı maaşı 2023 güncel rakamlarını sizler için araştırdık.

Okul müdürü maaşı 2023, ülkemizde çok sayıda okul bulunmaktadır. Bu okullarda personel, öğretmen ve okul müdürü gibi görevliler bulunuyor. Okul müdürü okulun düzenini korumak, öğrenci ve orada çalışan personellerin disiplini gibi konuları üstlenmektedir. Kurallardan ve oluşabilecek her türlü olumsuzluğa müdahale etmek ile yükümlüdürler.

OKUL MÜDÜRÜ MAAŞI 2023 GÜNCEL
En Düşük Okul Müdürü Maaşı 17.450 TL
En Yüksek Okul Müdürü Maaşı 40.000 TL
Ortalama Okul Müdürü Maaşı 21.810 TL

 

OKUL MÜDÜR YARDIMCISI MAAŞI 2023 GÜNCEL
En Düşük Okul Müdür Yardımcısı Maaşı 14.840 TL
En Düşük Okul Müdür Yardımcısı Maaşı 29.380 TL
En Düşük Okul Müdür Yardımcısı Maaşı 18.550 TL
  • 2023 yılında asgari ücretlerin artmasıyla birlikte okul müdürlerinin de maaşı merak edilmeye başlanmıştır. Okul müdürleri ortalama olarak 21.810 TL gibi bir maaş almaktadır. Tabi ki devlet veya özel okul olmasına göre fiyatlar farklılık göstermektedir. En düşük maaş 17.450 TL, en yüksek maaşları ise 40.000 TL’dir. Çalışılan kuruma göre ve şehirlere göre farklılık göstermektedir.

Okul Müdürü Nasıl Olunur

Okul müdürü nasıl olunur, müdür olmak istiyorsanız ilk olarak devlet mi yoksa özel okulda mı müdürlük yapmak istediğinize karar verin. Çünkü müdür olmak için farklı prosedür içermektedir her ikisi de. Sizler için iki okul kurumu için ayrı ayrı ele aldık.

  • Devlet okulunda müdür olmak istiyorsanız aranan şartlar şunlardır; Eğitim fakültesinden 4 yıllık okuyarak mezun olmanız ve kadrolu öğretmen olmanız gerekir. İki yıl boyunca müdür yardımcılığı yapmanız gerekir. Şartlarınız uyduğu sürece başvuru yapabilirsiniz. Başvurudan sonra sözlü sınava tabi tutulacaksınız. 70 puan ve üzeri aldıysanız başarılı olmuşsunuzdur.
  • Özel okullarda müdür olmak isterseniz; resmi veya özel okullarda iki yıl öğretmenlik yapmanız yeterlidir.
    Lise Okul Müdürü maaşı 2023

Lise okul müdürü maaşı 2023, okul müdürü yönetim ve temsilinden sorumlu eğitim ve öğretim lideri olarak tanımlanabilir. Öğretmenlerin iş dağılımından tutun, personellerin seçimine kadar okul müdürü sorumludur. Haftalık ders programlarından tutun çoğu görevi okul müdür üstlenir. Okulun düzeni için tüm tedbirleri almak zorundadır. Personellerin sicil ve disiplini, öğrencilerin disiplini işlerini yöneten kısımdır. Özellikle disiplin konusunda en çok zorlayan öğrenciler lise öğrencileridir. Lise ’de okul müdürü olmak çok zordur.

Okul Müdür Yardımcısı Maaşları 2023

Okul müdür yardımcısı maaşları 2023, müdür yardımcıları, okul müdürünün olmadığı zamanlarda okul yönetimini üstlenir. Okula ilişkin her türlü öğretim faaliyetlerinden, güvenlik, temizlik, nöbet gibi okul ihtiyaçlarından sorumludur. Rehberlik ve denetim işlerinde görev alır. Okul müdür yardımcısı olmak isterseniz şunları yapmanız gerekir; Eğitim fakültesinden mezun olmanız ve öğretmenlik yapıyor olmanız gerekir. EKYS sınavına girmeniz gerekir. Sınavdan başarılı olursanız atanabilirsiniz.

 

Günceleme: 19/03/2023 11:56

Benzer Reklamlar