İzmir Alarm Sistemleri

İzmir Alarm Sistemleri
İzmir Alarm Sistemleri

Toplumsal hayatın en önemli konularından biri güvenliktir. Çünkü insanlar kendisini ve sevdiklerini güvende hissetmediklerinde mutsuz ve kaygılı olurlar. Güvenliği ve dolayısıyla huzuru sağlamanın en önemli yolu kamera ve alarm sistemleri kurulumu ile tedbir almaktır. İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamerası kurulumu ev ve iş yerleri için güvenliği sağlayan huzuru tesis eden en pratik ve kesin çözüm yoludur.

Alarm Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Alarm sistemi kurulumu nasıl yapılır anlatmadan önce alarm sistemini oluşturan parçaları yakından tanıyalım.

Alarm Paneli: bu panel üzerinde zone giriş bölümleri bulunmaktadır. Alarm paneli üzerindeki zone giriş sayısı çok önemli bir husustur. Zone giriş sayısı ne kadar çok ise kullanılacak dedektör sayısı da o kadar fazla olabilmektedir.

Tuş Takımı: tuş takımı bir diğer adı ile Keypad ile alarm şifresi oluşturulmaktadır. Bu sayede de alarm etkin ya da pasif hale getirilmektedir.

Harici Siren: Kurulumu yapılan alarm sisteminin dışarıdan görülebilmesini sağlayan bir parçadır. Bu nedenle kötü niyetli kişilere karşı caydırıcı olması açısından doğru noktaya takılmış olması önemlidir.

Hareket Sensörü: Bu sensör hareketi algılar ve alarm sistemini aktif hale getirir. Alarm sisteminden en yüksek verimi alabilmek adına riskli görülen bölgelere takılması önem arz eder. Kullanılacak dedektör sayısı kurulum öncesinde yapılan ön keşif çalışması ile belirlenir.

Manyetik Kontak: Özellikle hırsızlık gibi istenmeyen durumları önlemek için cam ya da kapılara manyetik kontak takılır. Manyetik kontak sayısı da yine kurulum öncesinde yapılan keşif çalışması ile belirlenmektedir.

Duman Dedektörü: Alarm sistemleri sadece hırsızlık gibi kötü olaylara karşı değil yangın gibi kazalara karşı önlem almak amacıyla da takılabilmektedir. Özellikle yangın riskinin yüksek olduğu noktalara duman dedektörünün takılması yangının büyümeden kontrol altına alınmasını sağlar. Çünkü duman dedektörü alarm sistemini harekete geçirerek en erken şekilde müdahale edilmesine olanak sağlar.

İzmir Alarm Sistemi Kurulumu

Öncelikle alarm sistemi kurulumuna geçmeden önce kurulumun yapılacağı mekânda keşif çalışması yapılır. Yapılan keşif çalışması sonucunda tehlikeye açık, riskli alanlar tespit edilir. Bu alanlarda tedbiri almak adına kullanılacak dedektör sayısı ve bu dedektörlerin takılacağı noktalar belirlenir. Tüm bu keşif çalışmasından sonra kurulumu yapılacak alarm sisteminin marka ve modeli seçilir.

Tüm bunların yanı sıra alarm sistemi kurulumu yapan firmanın da önemli olduğu unutulmamalıdır.  Seçilen alarm sistemi hangi marka ve modelde olursa olsun profesyonel kişiler tarafından doğru bir şeklide montajı yapılmadığında istenen verim elde edilemez. Bu nedenle alarm sistemi kurulumu yapan firmanın referansları ve daha önce yapmış olduğu işler araştırılmalıdır. Kurulum öncesi ve kurulum sonrasında verilen teknik destek de çok önemlidir. Kaliteden ödün vermeyen ve titiz işçilik örneği sergileyen firmalar ev ya da iş yerlerinde güvenliği sağlamak adına büyük avantajlar sağlar.

Günceleme: 26/05/2023 10:28

Benzer Reklamlar