Bursaray Emek hattı Görükle hattından sağlanan tasarrufla hayat buluyor

Görükle hattı projesinin yeniden ele alınmasıyla sağlanan tasarrufla projelendirilen 2,5 kilometrelik EmekHattı’nda da çalışmalar hızla ilerliyor. Proje kapsamında Besaş Ekmek Fabrikası önüne yapılan kavşak düzenlemeçalışmasının raylı sistem, Bursaray istasyonu ve aynı zamanda kavşağı bünyesinde barındırmasınedeniyle çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı.

Korupark ve Emek istasyonları hat döşeme işlemi yüzde50 oranında tamamlanırken, projenin biten bölümleri kullanıma açılmaya başladı. Bu amaç doğrultusundaçalışmaları tamamlanan yolun Mudanya’ya gidiş istikameti trafiğe açılırken, Korupark Alışveriş merkezininarkasından Emek Mahallesi’ne yönlendirilen trafik, 3 şeritli yolun açılmasıyla normal istikamete yönlendirildi.Bu sayede araç sürücüleri fazladan 3-4 kilometre kat etmekten kurtulurken, bölgedeki trafik sıkışıklığıda ortadan kalkmış oldu. Hava şartlarının mevsim normallere dönmesiyle birlikte bölgedeki çalışmalara hızverilirken, Emek hattının da Ekim ayında sisteme entegre edilmesi planlanıyor. Emek hattının da sistemeentegre edilmesinin ardından özellikle yaz aylarında Bursalıların sahille buluşması artık daha konforlu ve kesintisizbir hal alacak. Oyak Renault Fabrikası önüne kadar BursaRay önüne kadar gelecek olan vatandaşlar,buradan da besleme hatlarıyla Mudanya’ya sorunsuz bir şekilde ulaşabilecek.

Kaynak : Bursa. bel.tr

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.