2012 yılı İzmir için tramvay yılı olacakYeni yılda personeliyle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Havlu atmak, teslim olmak lüksümüz yok. Daha çok çalışacağız” dedi.

2012 projeleri

17 Eylül’de başlayan etkinliklerle 2011 yılının son 3 ayında milyon liralık açılışlar ya da temel atmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Çalışıyoruz, sizlerin sayesinde üretiyoruz. Doğru iş yaptığımızı bildiğimiz için korkmamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Başkan Kocaoğlu, konuşmasında metro yatırımlarının hizmete alınacağını ve Hatay Caddesi’nin trafiğe açılacağını müjdeledi. İZSU tarafından kurulacak çamur kurutma – çürütme tesisinin, Özdere- Gümüldür, Ürkmez- Doğanbey biyolojik atıksu arıtma tesislerinin 2012 yılında yapılacağını söyleyen Başkan Aziz Kocoğlu, Yenifoça arıtmasının temelinin 2012 yılında atılacağını, yağmur suyu ve kanalizasyon suyu ayrıştırma çalışmalarının önümüzdeki yıl da süreceğini belirtti. İzmir’de su kaçaklarını yüzde 35 seviyelerine indirdiklerini belirten Başkan Kocaoğlu bu seviyeyi daha da aşağıya çekmek için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Trafikte tam otomatik sisteme geçileceğini, İZBAN’ı TCDD ile birlikte Cumaovası’ndan Torbalı’ya taşıyacaklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, Körfez temizleme gemilerinin kısa süre içinde geleceğini ifade etti. Kıyılarıyla birlikte Körfez’in yeniden tasarlanacağı bilgisini veren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Körfez’i gösteri – show merkezi haline getireceğiz. Körfez ulaşımını hızlandırmak için vapur ihalesini devam ettireceğiz. Ayrıca ulaşımı rahatlatmak için, Konak tramvayının ihalesine çıkacağız. Karşıyaka tramvayı konusunda gerekli izinler için uğraşacağız. Uçanyol’un bize ait bölümüyle ilgili en kısa sürede ihaleye çıkacağız. Tapu işlemlerinin ardından fuar ihalesine çıkacağız. Eski fuar alanını kongre ve sergi merkezi haline getireceğiz. Yer bulur bulmaz katı atık sorununu çözeceğiz. Bu konuyla ilgili projeler hazır, yer arayışımız sürüyor” dedi.

Kaynak: İBB

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.