Raylı sistemin yolcusu çocuklar oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda raylı sistem aracını çocuklar için süsleyerek sefere koydu.


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş tarafından hazırlanan ‘Çocuk Treni’ içinde iki palyaço şarkılar eşliğinde çocukları hem eğlendirdi hem de hediye ettikleri bayrak, çikolata ve balonlarla sevindirdi. Gün boyu süren seferlerde çocuklar, velileriyle birlikte ücretsiz olarak taşındı.

Kendileri için özel olarak hazırlanan trende bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten çocuklar, “Çocuk Bayramı’nda Başkanımız Mehmet Özhaseki bizleri unutmadı. Tren çok güzel hazırlanmış. Palyaçolarla çok eğlendik. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dediler.

Çocuklarıyla birlikte ‘Çocuk Treni’ne binen veliler ise kendilerinin de bir anlamda çocukluk günlerine döndüklerini ve çok keyif aldıklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklarımızın unutulmamış olması çok sevindirici. Geçtiğimiz yıl da hazırlanan trene çocuklarımızla binme fırsatımız olmuştu. Yolculuk çocuklarımız için olduğu kadar bizler için de çok eğlenceli geçiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.

Kaynak : kayseri.haber.prosohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar