Antakya Teleferik projesi için üst istasyon yapımına başlandıAntakya Teleferik projesi için üst istasyon yapımına başlandı  : Antakya Belediyesi tarafından kent turizmine kazandırılmak üzere İplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında yapılacak  Antakya teleferik projesi’nin üst istasyonlarının inşaatına başlandı.

Belediye yetkilileri, İplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında uzanacak teleferik hattının yaklaşık bin 150 metre uzunluğunda olacağı ve saatte bin 200 kişinin taşınacağı bildirildi.

Ayrıca teleferiğin başlangıç noktası olan 5 ayağın denk düştüğü alt istasyon bölümünde kazı çalışmalarının da aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi.

Teleferiğin yapılacağı İplik Pazarı mevkisinde alt istasyon çalışmaları çerçevesinde 5 ayrı ayağın monte edileceği yerde bulunan evlerin istimlâk sorununu daha önce çözüme kavuşturan ve buna müteakip bölge de kazı çalışmalarını hızla sürdüren ekipler, Anıtlar Yüksek Kurulu ve Müze Müdürlüğü ile işbirliği içinde bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla, bu bölgede de teleferik hattı ve kabinlerin monte çalışmalarına geçecek.

Kent turizmi açısından önemli çalışmalardan biri olan teleferik projesinin 2013′ün ortalarına doğru tamamlanması bekleniyor.

teleferik-antakya

Kaynak : Star Gündem

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.