TCDD Tren Ferileri İçin 22 Adet Cansalı Satın Alımı İhalesi Sonuçlandı

2012/118662 ihale nolu TCDD Tren Ferileri İçin 22 Adet Cansalı Satın Alımı İhalesi Sonuçlandı. Yaklaşık Maliyeti 176.000,00 TRY olan ihaleyi 139.986,00 TRY teklifi ile HÜSEYİN BURAK TAFLI kazandı.

SONUÇ İLANI
TCDD VANGÖLÜ FERİBOT MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT, TREN FERİLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE 22 ADET CAN SALI ALIMI.
T.C DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TCDD) VANGÖLÜ FERİBOT İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İhale kayıt numarası : 2012/118662
1) İhalenin
a) Tarihi : 12.09.2012
b) Türü : Mal alımı
c) Usulü : 4734 / 3-g
d) Yaklaşık Maliyeti : 176.000,00 TRY
2) İhale konusu malın
a) Adı : TCDD VANGÖLÜ FERİBOT MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT, TREN FERİLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE 22 ADET CAN SALI ALIMI.
3) Teklifler
a) Toplam Teklif Sayısı : 3
b) Toplam Geçerli Teklif Sayısı : 1
4) Sözleşmenin
a) Tarihi : 30.10.2012
b) Bedeli : 139.986,00 TRY
c) Süresi : 30.10.2012 – 13.12.2012
d) Yüklenici : HÜSEYİN BURAK TAFLI
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bornova Misket Üzümü Dünya Pazarına Açılıyor - RayHaber
Ege Bölgesi

Bornova Misket Üzümü Dünya Pazarına Açılıyor

Bornova Misket Üzümü’ne sahip çıkan Torbalı’daki Lucien Arkas Bağları, 2026 denetimlerini başarıyla geçerek coğrafi işaret logosunu kullanma hakkını yeniledi. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, bağları ziyaret edip Monreve Group Kurucusu Merve Arkas’a teşekkür belgesi takdim etti.

🚆

Fotoğraf yok
Ege Bölgesi

Çiğli’de Çocuklar Tiyatro Sahnesinde Deprem Bilinci Kazandı

Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Tiyatro Günleri kapsamında sahnelenen “Depremden Korkmuyoruz” adlı çocuk oyunu, dört farklı mahallede minik izleyicilerle buluştu. İnteraktif ve eğlenceli bir kurguyla hazırlanan oyun, toplam 1.350 çocuğa deprem öncesi ve anında yapılması gerekenleri öğreterek hayati bir farkındalık kazandırdı.

🚆

Fotoğraf yok
AMERİKA

ABD’li Komutanlardan İran Savaşı Uyarısı: ’Sürdürülemez’

İran merkezli gerilim ABD ordusunun kapasitesinde alarm zillerinin çalmasına neden olmaya başlamış görünüyor. Washington Post, aralarında ABD Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanlarının da bulunduğu dört yıldızlı generallerin İran’a yönelik operasyonların uzatılmasına itiraz eden bir rapor olduğunu savundu. Öte yandan İran, Hürmüz Boğazı üzerinde ABD’ye ait yaklaşık 50 milyon dolar değerinde olan bir MQ-9 Reaper tipi insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü bildirdi.

🚆

Sandaloz Sakızı Zayıflamaya Gerçekten Yardımcı Oluyor Mu? - RayHaber
GENEL

Sandaloz Sakızı Zayıflamaya Gerçekten Yardımcı Oluyor Mu?

Son dönemde özellikle zayıflama ve iştah kontrolü amacıyla gündeme gelen sandaloz sakızının sindirim sistemi ve metabolizma üzerindeki muhtemel etkileri merak konusu oldu. Uzman Diyetisyen Cansu Arslan, sandaloz sakızının geleneksel kullanım alanlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

🚆

Kronik Kan Hastalıklarında Erken Tanı ve Düzenli Takip Hayati Önem Taşıyor - RayHaber
GENEL

Kronik Kan Hastalıklarında Erken Tanı ve Düzenli Takip Hayati Önem Taşıyor

Hematoloji Uzmanı Dr. Sertaç Durusoy, rutin kan tahlillerinde görülen hemoglobin, hematokrit, trombosit veya beyaz kan hücresi yüksekliğinin her zaman basit bir laboratuvar bulgusu olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Durusoy, kronik myeloproliferatif hastalıkların erken teşhisinin damar tıkanıklığı, kanama ve diğer ciddi komplikasyonların önlenmesinde önemli olduğunu söyledi.

🚆

Gebelikte Beslenme İçin Uzmanından Uyarı - RayHaber
GENEL

Gebelikte Beslenme İçin Uzmanından Uyarı

Gebelik boyunca yeterli, dengeli ve kişiye özel beslenme, kontrolsüz kilo alımı, gebelik şekeri, yüksek tansiyon ve kansızlık gibi risklere karşı anne sağlığının korunmasında önemli rol oynuyor. İşte uzmanından annelere önemli tavsiyeler

🚆