İl Genel Meclis Üyeleri Tüdemsaş Fabrikasında İncemelerde Bulunduİl Genel Meclis Üyeleri Tüdemsaş Fabrikasında İncemelerde Bulundu
Türkiye’nin en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olan Tüdemsaş fabrikasını gezen meclis üyeleri, fabrikanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. İl Özel İdaresi birim müdürlerinin de eşlik ettiği gezi ve incelemede Tüdemsaş Fabrikası Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, katılımcılara fabrikanın işleyişi ve son durumu hakkında bilgiler verdi.

Tüdemsaş fabrikasının demiryolu sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Koçarslan, ulusal demiryolu sektörünün faaliyet alanına giren yük vagonu ve yedek parça ile sanayi ürünleri ihraç ettiklerini kaydetti.

Demiryolu ulaşımının gelişimine katkıda bulunmak için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini anlatan Genel Müdür Koçarslan, amaçlarının yan sanayisi güçlendirilmiş bir merkez oluşturmak olduğunu belirtti.

İstihdama katkı sunmak için çalıştıklarını ancak bu istihdamın yan sanayi alanında oluşturulması gerektiğini savunan Koçarslan,” Fabrikamız demiryolu alanında ciddi başarılar göstermektedir. Vagon konusunda iyi bir işçiliğe sahibiz, teknik personel ve işçi anlamında ülkemizin en iyi personeli fabrikamızda çalıştırılmaktadır” dedi.

il-genel-meclis-uyeleri-tudemsas-fabrikasinda-incemelerde-bulundu

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.