Şanlıurfada Raylı Sistem fizibilite çalışmaları başladıŞanlıurfada Raylı Sistem fizibilite çalışmaları başladı
Şanlıurfa’ya Hafif Raylı Sistem kurulması için ilk adım atıldı. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri Hafif Raylı Sistem için fizibilite çalışmasına başladı. Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğünden uzman bir ekip Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu’yu makamında ziyaret etti.

Rektör Mutlu ifadelerinde, öğrencilerin ulaşım sorunlarının bir an önce bitmesi gerektiğini ve ileriki tarihte hastanenin devreye girmesi ile bu sorunun daha da artacağına dikkat çekerek, Sayın Bakanımız Faruk Çelik başta olmak üzere Milletvekillerine teşekkür etti. Yetkililerin bu konuya daha hızlı ve hassas davranmaları temennisinde bulundu.

Bakanlık yetkilileri ile yapılan görüşmelerde Gaziantep’ten gelip Diyarbakır istikametine gidecek olan ve projesi yapılan hızlı tren hattından bir hat alınarak Osmanbey kampüsüne bağlanılması düşünülmekte. Harran Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığının hazırladığı bu proje ile TOKİ, Karaköprü, Havaalanı raylı sisteme kavuşacak olup, bu semtlerden belediye imkanları nispetinde şehir merkezine metro ile taşıyabilecektir” denildi.

Urfaya-Rayli-Sistem-icin-ilk-adim

Kaynak : sanliurfa.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.