Tüdemsaş Türkiyede bir numara olacakTüdemsaş Türkiyede bir numara olacak
Ak Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında önemli bilgiler vererek, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Tüdemsaş’ın özelleşmesinin söz konusu olmadığını ve Tüdemsaş’ın Türkiye’de 1 numara olacağını söyledi.

Son günlerde kamuoyunun gündemini oldukça işgal eden konulardan birisi olan Tüdemsaş’ın özellşemesi konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulunan Kuru, Tüdemsaş’ın Sivas için oldukça önemli olduğunu ve Tüdemsaş’ın Türkiye’de bir numara olacağını söyledi.

Kuru, “TÜDEMSAŞ, Sivas için çok önemli. Sivas bir demiryolu şehri aynı zamanda. Böyle bir merkez konumumuz var ki, 4. Bölge de Sivas’ta biliyorsunuz. Vagon imalatıyla da Sivas, Cumhuriyet tarihi boyunca bir merkez olmuştur. Ancak, son dönemlerde TÜDEMSAŞ, adım adım rekabet gücünü kaybeden bir kuruluş haline gelmeye başladı. Tabi ki, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Sayın Bakanımız, milletvekillerimiz ve bu işten sorumlu kadro ile bürokratlarla yaptığımız toplantılar neticesinde biz TÜDEMSAŞ’ı ayağa kaldırmak için neler yapabiliriz bunları görüştük. Kesinlikle ve kesinlikle TÜDEMSAŞ’ın özelleştirilmesi söz konusu değildir. TÜDEMSAŞ’ın Sivas’tan taşınması, söz konusu değildir. TÜDEMSAŞ’ın yerinin değiştirilmesi de söz konusu değildir. Biz, TÜDEMSAŞ’ı daha da geliştirerek kendi alanında rekabet edebilir bir kurum haline getirmeye çalışıyoruz. Bu sayede de burada istihdamı artırmak istiyoruz. TÜDEMSAŞ, bulunduğu yerde büyütülerek, teknolojisi yenilerek yaşamaya devam edecek. İstihdam da kesinlikle artırılacak ki, bir iki ay içinde yaklaşık kadrolu 108 kişi alıyoruz. Ayrıca yılsonunda da yeni alımlar olacak. Bu sene vagon imalatı 1000’i bulacak inşallah ve gelecek seneden itibaren yıllık imalatı 4-5 bine kadar çıkarmayı arzu ediyoruz, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Şuana kadar yıllık 400-500 vagon imalatı var. Biz TÜDEMSAŞ’ı büyüterek yaşatacağız.

Şunu da belirtmek istiyorum; sayın bakanımızın, milletvekillerimizin ve bizlerin TÜDEMSAŞ’ın savunma sanayine kazandırılması veya Savunma Sanayi’ne dönük üretim yapması ile ilgili bugüne kadar hiçbir beyanımız olmamıştır. Bunlar tamamen bizim irademiz dışında dillendirilmiş veya yazılmıştır. Biz TÜDEMSAŞ ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunu da zamanla göreceksiniz, şuanda açıklamamız doğru değil. Ancak, tamamen kendi ihtisas alanında, vagon imalatı ile ilgili yapılan çalışmalardır. Biz TÜDEMSAŞ’ı Türkiye’de bir numara yapacağız” ifadelerini kullandı.

tudemsas-turkiyede-bir-numara-olacak

Kaynak : www.bizimsivas.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.