Adaray Ücretli Seferlerine Başlıyor

Adaray Ücretli Seferlerine Başlıyor : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şehir içi Raylı Sistemi (ADARAY), 17 Haziran Pazartesi gününden itibaren normal seferlere başlayacak. ADARAY’da Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kart Uygulaması (Kart 54) geçerli olacak.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adapazarı – Arifiye arasında hayata geçirilen Şehir içi Raylı Sistem (ADARAY), 17 Haziran Pazartesi günü normal seferlerine başlıyor. 27 Mayıs’tan itibaren ücretsiz seferler düzenleyen ADARAY’da Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kart Uygulaması (Kart 54) geçerli olacak. ADARAY tam yolculuk ücreti Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin kısa mesafeli ücreti olan 1.25 TL olarak belirlendi. ADARAY’da, öğrenci, yüzde 69’a kadar engeli olan ve 65 yaş üstü gruplar için uygulanmakta olan indirim ile ilgili kanunlarda ve seyahat kartları yönetmeliğinde belirtilen kesimlere uygulanan ücretsiz taşıma geçerli olacak.

ADARAY’da sadece Kart 54 ve tek kullanımlık manyetik biletler kullanılacak. Sorunsuz seyahat için Kart 54 ve ya manyetik biletlerin önceden temin edilmesi ya da dolum yapılması gerekiyor. ADARAY seyahati sonrası vatandaşlar bir saat içinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait ya da Büyükşehir Belediyesi tarafından denetlenen otobüsleri kullanarak Yenikent, Erenler, Kampüs, Kazımpaşa vb. noktalara giden hatlardan indirimli aktarma yapmak suretiyle yararlanabilecek.

Kaynak : Haber FX


İlk yorum yapan olun

Yorumlar