Atina ile Selanik arası trenle 3 saat oluyor

Atina ile Selanik arası trenle 3 saat oluyor
Önümüzdeki dönemde Yunanistan’da yapılması beklenilen demiryolu çalışmalarıyla birlikte Atina ile Selanik’in arasındaki mesafe 3 saat 15 dakikada kat edilecek.

ERGOSE CEO’su Kostas Spiliopoulos’un demiryolları projeleriyle ilgili düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalara göre, projelerin tamamlanmasıyla birlikte Atina – Selanik tren seferi 3 saat 15 dakika, Patra – Atina seferi ise 1 saat 50 dakika sürecek.

Spiliopoulos çalışmalar hakkında bilgi verirken, Patra – Atina – Selanik arasında 710 km uzunluğunda her iki yöne elektrikli banliyö demiryolunun inşa edildiğini anlattı.

Toplam projenin yüzde 69,5’ine tekabül eden 489 km’lik demiryolunun tamamlandığı ifade edilirken, 180 km’lik mesafenin ilerlemiş inşa aşamasında olduğu, 28 km’lik mesafenin başlama ve ihale aşamasında olduğu ve son olarak 11 km’lik mesafenin ise tasarlama aşamasında olduğu belirtildi.

Öte yandan Dedeağaç (Alexandroupoli) limanındaki yeni ticari iskeleyi demiryolu ile birleştirecek olan 2 milyon euro bütçeli projenin de ihale aşamasında olduğu ifade edildi.

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.