Büyükşehir: Bursarayda 4 vagondan fazlası perona sığmıyorBüyükşehir: Bursarayda 4 vagondan fazlası perona sığmıyor
Okurum Safiye Yaşar köşemizden BURULAŞ’a seslenmişti. 9 Mayıs’ta “Sabahları Görükle hattına ek vagon konulsun…” başlığıyla yayınladığım iletisinde kısaca şöyle demişti Safiye Yaşar:

“Vatandaşı toplu taşımaya teşvik ediyorlar ama bunun alt yapısını hazırlamayı bilmiyorlar. Örneğin ben işim gereği sürekli metroyu kullanıyorum. Ancak o kadar yazıp çizilmesine rağmen metrodaki yolcu yoğunluğuyla ilgili bir çözüm üretilmiyor. Neler çektiğimizi daha iyi anlayabilmeleri için BURULAŞ yetkililerinin sabah saatlerinde Görükle hattında bir yolculuk yapmalarını öneririm. Tıp Fakültesi’ne giden hastalar, üniversite öğrencileri ve Küçük Sanayi işçileri aynı saate denk geldiğinden vagonlarda adeta izdiham oluşuyor. BURULAŞ özellikle sabah saatlerinde Görükle hattına ek vagon koymaktan bu kadar mı aciz?”

Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü köşemize bir açıklama gönderdi. Bursa kamuoyunun bilgilenmesi amacıyla bu açıklamayı aynen yayınlıyorum.

Sayın Ayşe Aygör,

09/05/2013 tarihli Yeni Dönem Gazetesi’nde yayımlanan ‘ Söz Hakkı’ adlı köşenizde yer verdiğiniz “ Sabahları Görükle hattına ek vagon konulsun “ başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

Belirli saatlerde tüm toplu taşıma araçlarında yolcu yoğunluğu oluşmaktadır. Mevcut vagon sayısına göre, yolcu yoğunluğunun olduğu saatlerde 1 ve 2 no.lu hatlarda dört vagonlu tren dizileri kullanılmaktadır. Bir hattaki tren vagon sayısı, istasyonların boyutlarına göre hesaplanmıştır. Dört vagondan fazlası perona sığmamaktadır.

Vagon sayılarının arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır, ilave edilen vagonlarla sefer sıklığı arttırılarak hizmet verilecektir. Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

bursaray1

Kaynak : www.yenidonemgazetesi.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.