Manisada Hafif Raylı Sistem ŞartManisada Hafif Raylı Sistem Şart :Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Gelişen Manisa’nın artık toplu ulaşımda raylı sisteme geçmesi gerekiyor. Hafif metro gibi yer altı ve yer üstünden giderek kent merkezindeki trafiği rahatlatacak projelerin hayata geçirilme zamanı geldi. Hatta geç bile kalıyoruz.” dedi.

Önemli projelerin devamı için büyükşehrin bütçesinin göz ardı edilemeyeceğini de belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gelişen Manisa’nın toplu ulaşımda raylı sisteme geçmesi gerektiğini vurguladı. Raylı sistemin kent merkeziyle sınırlı kalmaması gerektiğini belirten Başkan Ergün, “Bizler eminiz ki projelerin devamı için büyükşehrin bütçesi önemli olacak. Aslında bunun gibi önemli finansman ihtiyacı olan meselelerimiz var. Örneğin gelişen Manisa’nın artık toplu ulaşımda raylı sisteme geçmesi gerekiyor. Hafif metro gibi yer altı ve yer üstünden giderek kent merkezindeki trafiği rahatlatacak projelerin hayata geçirilme zamanı geldi. Hatta geç bile kalıyoruz. Elbette raylı sistemin kent merkeziyle sınırlı kalmaması, İzmir örneğinde olduğu gibi ilçelerin de bu ağa katılması için önemli finansman kaynakları kullanılacak. İşte tam da burada büyükşehrin dev bütçesinin önemini, dolayısıyla büyükşehir olmanın ayrıcalığını kavramış olacağız. Özetle, dev bütçesiyle ve iller bankasından gelen payın artmasıyla projelerde hareket kabiliyetinin yükselmesi, sadece hizmet etmeyi arzulayan bizleri cezbediyor” dedi.

Konuşmasını Manisa Belediyesi’nin büyük düşündüğünü ve dolayısıyla büyük finansmanlara ihtiyaç duyduğunu belirterek sonlandıran Başkan Ergün, “Eminim bundan sonra finans sektörüyle daha sık bir araya geleceğiz. Çünkü biz büyük düşünüyoruz ve büyük yatırımlar da büyük finansmanlara ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda Türkiye ekonomisine böyle katkılar vermenin gayretinde içerisinde olmasından dolayı Türkiye adına, yerel yönetimlere finansman araçlarının nasıl daha verimli kullanabileceği noktasındaki bu toplantılar dolayısıyla da Manisamız ve halkımız adına TEB çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.