Kabataş Bağcılar Tramvay Hattına Trambüs

yerli trambus
yerli trambus

Kabataş Bağcılar Tramvay hattına trambüs : Kabataş-Bağcılar hattında elektrik arızası nedeniyle tramvay seferleri saat 09.30’dan itibaren yapılamıyor. Vatandaşlar, iş yerlerine gidebilmek için tramvaydan inerek metrobüs, dolmuş ve taksilere yöneldi. Mağdur olan yolcular için pratik bir çözüm üretildi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler devreye girdi.


Kabataş-Bağcılar hattında elektrik kesintisi nedeniyle tramvay seferleri aksadı. Elektrik arızası dolayısıyla Cevizlibağ ile Çapa arasında seferler yapılamadı. Bağcılar yönünde gelen yolcular Cevizlibağ’da, Kabataş yönünden gelenler ise Çapa’da indi.

Vatandaşlar, iş yerlerine gidebilmek için tramvaydan inerek metrobüs, dolmuş ve taksilere yöneldi.

TRAMVAY YERİNE OTOBÜS

Bağcılar – Kabataş arasında bulunan tramvay hattının Pazartekke durağında sabah 09.30 sıralarında tramvaya enerji sağlayan kataner teli koptu. İstanbul Ulaşım A.Ş’ye bağlı bakım ekipleri olay yerine gidip kopan teli ve yan yatan direği düzeltmek için seferleri durdurdu. Bunun üzerine hem Bağcılar hem de Kabataş yönüne tramvay seferi yapılamadı.

Tramvayda bulunan yolcular araçlardan inerek metrobüs, dolmuş ve taksilere yöneldi. Tramvay duraklarına koşan vatandaşlar ise güvenlik görevlileri tarafından diğer toplu ulaşım araçlarına yönlendirildi.

Çalışmanın uzaması üzerine saat 10.00’da seferler Bağcılar Cevizlibağ ile Çapa Kabataş arasında açıldı. Topkapı ve Pazartekke duraklarını kullanarak Cevizlibağ ve Çapa duraklarına ulaşmak isteyen vatandaşlar için ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler devreye girdi.

Bu güzergahı kullanmak isteyen vatandaşlar otobüslerle tramvay hattı kullanılarak taşındı. Tramvay durağında seyreden ve içerisinde çok sayıda vatandaşın bulunduğu otobüsler ilginç görüntüler oluşturdu.
Ekipler arızanın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Tramvay Haritası:


İlk yorum yapan olun

Yorumlar